“Kandil’den sıvışın, kaçın”

Taşköprü’deki toplu açılış töreninde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Buradan o Kandil’deki itlere söylüyorum. Eğer bu kadar canınızı seviyorsanız Kandil’den sıvışın, zamanı geliyor, Kandil’den sıvışın kaçın” dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Taşköprü Belediyesi tarafından düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Taşköprü meydanında büyük bir kalabalığa hitap eden Bakan Soylu, yaklaşık 9 milyon lira değerindeki tesislerin açılışını yaptı.

Açılışta konuşan Soylu, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum hakkında açıklamalarda bulunarak, destek istedi. Türkiye genelinde terörle mücadelenin aralıksız devam ettiğini söyleyen Bakan Soylu, operasyonların terör örgütlerinin kökü kazınıncaya kadar sürdürüleceğini kaydetti.

Konuşmasının ardından Bakan Soylu, protokol üyeleriyle birlikte Taşköprü Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan hizmetlerin açılış kurdelesini kesti. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Bakan Soylu, fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmadı. Bakan Soylu, Taşköprü’de cuma namazını kıldıktan sonra ilçeden ayrıldı

ARSLAN: TAŞKÖPRÜ’NÜN KARARI EVET

Törende açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Arslan., gerçekleştirdikleri hizmetleri sıraladıktan sonra anayasa değişikliği referandumuna değindi ve “Taşköprü halkı bize güveniyor, size güveniyor, Sn. Cumhurbaşkanımıza güveniyor. Taşköprü bu güvenle 16 Nisan’da sandığa gidecek. Ve şimdi verdiği kararı 16 Nisan’da tasdikleyeceklerdir. Halkımız 15 Temmuz hain girişimini bir kez daha 16 Nisan’da sandığa gömecektir. Sn. Cumhurbaşkanımız ve sizlerin nezdinde biz bu yola başımızı koyduk. Bayrak olsak inmeyiz, ezan olsak dinmeyiz. Aydınlık bir gelecek için Taşköprümüzün kararı net, oyu evettir.” Dedi.