Antrenör Erdal Kaynak’tan Merve yorumu; “Şut atılmadan ne yapacağını çok iyi biliyor”

  • Kastamonu Belediyespor kaleci antrenörü Erdal Kaynak, yaptığı kurtarışlarla Avrupa’da gruplara kalmamızda büyük rol oynayan kaleci Merve Durdu için, “Daha şut atılmadan önce Merve Durdu ne yapması gerektiğini biliyor. O son topu kurtararak da Merve, tüm çalışmalarımızı taçlandırdı” dedi.

Hentbolda göğsümüzü kabartan Kastamonu Belediyespor’un kaleci antrenörü Erdal Kaynak, TV366’da Yılmaz Acar Davut’un sorularını yanıtladı ve Avrupa Ligi’nde 3 kere gruplara kalmayı başaran tek Türk takımı olduklarını, bu ekibin bir parçası olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Karşılaşmayı ve son düdüğün ardından gruplara kalmayı “Müthiş bir duygu” diye tanımlayan Kaynak, “Maçı kazanmanın verdiği büyük bir mutluluk vardı ve omzumuzdan ön eleme yükü kalktı ve şimdi daha farklı bir yükü omuzlanacağız. Avrupa’da gruplarda mücadele edeceğiz, daha farklı sorumluluklar başladı. İlk adımımızı çok sağlam bir şekilde attık. Uzun süredir çalıştığımız, konsantre olduğumuz bu karşılaşmayı kazanarak diğer bir adıma geçtik. Bu sene başarı için ciddi yatırımlar yapıldı ve başta Antrenörümüz Helle Thomsen olmak üzere değerli bir takım kuruldu. Bu maçta meyvesini aldığımız için mutluyuz” dedi.

Kaleci Merve Durdu’nun performansıyla ilgili olarak ise Erdal Kaynak, “Merve, özellikle kritik yerlerde yaptığı kurtarışlarla rakibin gardını düşürdü hem de bizi oyunda tuttu. Son toptan önce alınan molada kaleci Merve Durdu’ya söylediğim tek bir şey vardı: Top gelecek ve kurtaracaksın! Daha şut atılmadan önce Merve Durdu ne yapması gerektiğini biliyordu. O son topu kurtararak da Merve, tüm çalışmalarımızı taçlandırdı” ifadelerini kullandı.