Kaptan Faruk Öcal: “İyi bir hava yakaladık”

GMG Kastamonuspor takım kaptanı Faruk Öcal,  TV366’da Yılmaz Acar Davut’un sorularını yanıtladı. Geçtiğimiz yıl kazanmaya alışkın bir takım olduğunu, bu sene ise kaybetmeyi kabullenemeyen bir takım görüntüsü olduğunu söyleyen Faruk Öcal, ortaya koyulan iyi oyun ve alınan başarılı skorlarla birlikte yeniden iyi bir hava yakaladıklarını, amaçlarının devre arasına kadar toplayabilecekleri tüm puanları toplamak olduklarını söyledi.

Sezonun açılış golünü kaydettiğinin ve golün ardından göz yaşlarını tutamadığının hatırlatılması üzerine Faruk Öcal, “Sezonun ilk karşılaşması olan Karacabey maçında önemli oyuncularımızdan Ömer Gür rakibin müdahalesiyle sakatlandı. Ömer sakatlandıktan sonra 5 dakika falan oyundan koptuk. Sonrasında benim golümle beraberliği yakaladık. Golü attıktan sonra kendimi tutamadım, ağlayarak boşalma yaşadım” ifadelerini kullandı.

Birlik ve beraberlik vurgusu da yapan Faruk Öcal, “Amacımız ligin ilk devresinde toplayabildiğimiz kadar puan toplayabilmek. Herkes farklı şeyler konuşuyor. Kimi bu takımdan hiçbir şey olmaz kimi zorluklarla kuruldu helal olsun diyor. Herkes bir şeyler söylüyor ama gerçekten Kastamonuspor’u takip edenler bu takımın mevcut şartlarını çok iyi biliyor. Sadece bir futbolcu grubunun istemesi başarıyı getirmiyor, herkesin elini taşın altına sokması gerekiyor. Sadece bir ya da iki kişiye bunu bağlamamak gerekiyor. Onursal başkan ve başkan olmasa belki kulüp kapanmış durumdaydı. Cengiz ve Enes başkan kadar herkesin bu kulübe sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum. 2’nci Lig’in kıymetini bilmemiz gerekiyor. Yanımızda olan çok değerli insanlar var, Metehan abi gibi Arda abi gibi olsun. Bir ve beraber olunduğunda başarı geliyor. Aslına baktığımız zaman zor günler diyoruz ama kulüp içerisinde hiçbir sıkıntı yok, tek sıkıntımız transfer yasağımız” cümlelerini kullandı.

Faruk Öcal son olarak, “Mağlubiyetler de galibiyetler de alışkanlık yapıyor. Biz biraz takım içindeki havayı kaybetmiştik. Şu anda hocamızın gelmesiyle ve skorların alınmasıyla birlikte yeni bir hava yakalandı. Şu an takım havası gayet olumlu. Devre arasında kadar toplayabildiğimiz kadar puan toplamak an içinde en büyük hedefimiz” dedi.