ARENA BULSAK DOLDURACAĞIZ

içeri giremeyen taraftarlar maçı zor da olsa izlediTürk futbolunun yükselen yıldızı Kastamonuspor 1966, bölgesel Amatör lig’den başlayan müthiş çıkışını sürdürdükçe İstanbul’daki büyük taraftar potansiyeli de her geçen sezon kendisini daha iyi gösteriyor.

Geçen sezon Beylerbeyi deplasmanındaki sahneler dün de Tuzlaspor deplasmanında yaşandı ve Spor Toto 1. Lig’e yükselme mücadelesi veren kırmızı siyahlıları desteklemek isteyen binlerce gurbetçiyi Tuzla İlçe Stadı almadı…

içeeri giremeyen taraftarlar maçı pamaklıklar ardından zor daolsa izledi2 bin kişilik küçük stadın neredeyse tamamı Kastamonuspor 1966 taraftarlarınca doldurulurken, bir o kadar taraftar dışarıda kaldı. Stada giremeyen taraftarların bir kısmı, tırmandıkları parmaklıklar arkasından karşılaşmayı izlemeye çalıştı.

Stat kapasitesi düşük olduğu için çok sayıda taraftar çok istediği halde maça gelmezken, Tuzlaspor yönetiminin 20 liradan sattığı karşılaşma biletleri oluşan izdiham sonrası karaborsaya düşüp 50-100 liradan satıldı.