“Aşağısıyla bağlantıyı kesmek istiyoruz”

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş, Kardemir Karabükspor maçı sonrasında yaşananlar ve yarın konuk edecekleri Turgutluspor maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Karabük’te oyun olarak istenileni ortaya koyamasalar da 3 puanı hanelerine yazdırdıkları için mutlu olduklarını söylen Levent Eriş, yarın Gazi Stadı’ndaki Turgutluspor maçına da galibiyet için çıkacaklarını belirtti.

Kardemir Karabükspor maçı ve sonrasında yaşananlarla ilgili olarak Levent Eriş, “Biz hiç kimseden yumuşak bir tavır beklemiyoruz. Maç içinde ve maç sonrasında yaşananlardan büyük üzüntü duydum. Gösterilen tavır bize karşı tamamen tahrik edici bir davranıştı. Maç içerisinde oyun oynamaktan ziyade oyunu oynatmamak adına verilen bir mücadele vardı. Neredeyse her pozisyonda yere yatmaları, saha içerisine en az 15 kez sağlıkçının sahaya girdiği bir oyun oynadık. Bu oyun tabi ki futbol olarak bizi tatmin etmedi. Ama asılolan kazanmaktı. Biz de kazandık” dedi.

Karabükspor’un oyuncularına bu tarz davranışlarda bulunmalarını sağlayan kişilerin sorgulanması gerektiğini de söyleyen Eriş, “Karşımızda gencecik pırıl pırıl bir takım vardı. Ben bu çocukları değiştiren zihniyeti sorgularım. Niye bu çocuklar bu kadar agresif ve futbol oynamaktan uzak bir süreç yaşatıldı bu çocuklara. Ben buna çok üzüldüm. Kaybetmemek adına koyacakları mücadeleyi saygıyla karşılarım” diye konuştu.

Takımının performansı ile ilgili ise Levent Eriş, şunları söyledi:

“Bizim beklentilerimizin dışında bir oyun ortaya konuldu. Tabi ki bunun bazı nedenleri vardı. Pas geçişlerinde çok değerli iki oyuncumuz bu maçta yoktu. Hakkı Can gibi Hakan gibi ikinci bölgeden üçüncü bölgeye pas trafiğini kullanan ve bu anlamda ayakları iyi olan iki oyuncumuzun olmaması bizim pas trafiğimizi düşürdü. Oyun olarak istediğimiz hiçbir şeyi yapamadık ve kendi adıma şunu net söyleyebilirim ki en kötü takımımı seyrettim. Bu nedenle üzüldüm ama kazandığımız için de sevindim. Karabük maçı artık geride kaldı. Kazandığımız bir üç puan var. Faruk Öcal gibi sahada terinin son damlasına kadar formasının hakkını vermeye çalışan bir ismi maç sonrası gördüğü kırmızı kart nedeniyle kaybettik. Bugüne kadar çok eksikliklerle oynadık. Hemen hemen her maç saçının teline dahi ihtiyacımız olduğunu düşündüğümüz isimlerden yoksun olarak maçlara çıktık. Yine çıkarız.”

Turgutluspor maçı öncesinde ise Levent Eriş, rakiplerinin yeni bir sayfa açma peşinde olduğunu söyledi.

Levent Eriş, “Turgutluspor yeni bir teknik heyetle yoluna devam ediyor. Yeni bir heyecan ortaya koymak isteyeceklerdir. Geçen haftaki maçlarında mağlup oldular. Ancak maçtan sonraki basın toplantılarını izledim. Belediye başkanı, kulüp başkanı ve teknik direktör bir araya gelerek birlik beraberlik çağrısı yaptılar. Demek o ki yeni bir sayfa açmaya çalışacaklar. Turgutlu’nun olaya bakış açısı böyle. Oyun sistemlerini biliyoruz. Değişen bir sistemleri yok. Mevcut bir sistem üzerinden devam etmeye çalışıyorlar. Oyuncu tercihleri ortada. Nasıl oynayacaklarını biliyoruz. Uzaydan yeni oyuncu getirmeyeceklerine göre bildiğimiz bir kadroya karşı oynayacağız. Lig ikincisini, lig üçüncüsünü deplasmanlarda yendik, sahamızda ağırladıklarımıza yeri geldi top yüzü göstermedik. Bu maça da bu istek ve arzuyla çıkacağız. Turgutlu’yu yenip, aşağısıyla olan bağlantımızı kesmek istiyoruz. Kısıtlı bir kadromuzun olduğunu biliyoruz. Bunun için de ağlayıp sızlayacak değiliz. Hakkı Can ve Faruk bu maçta olmayacak. Ama elimizdeki kadroyla en iyisini sahaya yansıtacağız” dedi.