Ilgaz’ın en küçük kayakçısı

Ilgaz dağının en küçük kayakçısı 5 yaşındaki Barbaros Salur. Bu yıl kayak sporuna başlayan Barbaros Salur, 21 Şubat 2021 tarihinde düzenlenen Mustafa Şahap Hancı Kayak Alp Disiplini Yarışması’nda da birincilik ödülünü alan en küçük kayakçı unvanını aldı.

Her gün düzenli olarak kayak yapan minik sporcu bir dahaki kışın gelişini heyecanla beklediğini söylüyor.

Düzenlenen alp disiplini yarışmasında çok heyecanlandığını söyleyen Barbaros Salur, normal dönemde kayarken de sürekli kendini yarış içerisindeymiş gibi hissettiğini söylüyor.

Kayak yapmayı Gizem Hırlı’dan slalom yapmayı da Suat Hırlı hocalarından öğrendiğini söyleyen minik sporcu, zamanla kendini daha da geliştirdiğini ifade etti.

Gelecek vadeden minik sporcu Suat Hoca’nın yetiştirdiği Emir Görkem Hırlı gibi Türkiye Ligi’nde de yarışmayı hayal ediyor.

Sporcunun velisi Fatih Salur ise “Çok küçük olmasına rağmen bu sporu sevdi. Biz de destek verdik. Çok iyi olduğunu ve gelecek olduğunu antrenörü Suat Hırlı hocamız söylüyor. Hatta ileride liglerde yarışacak ender sporcular arasında olabileceğini belirtiyor. Bizlerde aile olarak hem eğitim-öğretim ve hem de spor anlamında elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız” ifadelerine yer verdi.