Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası'nın tanıtımı yapıldı

“Kastamonu iyi bir iş çıkaracaktır”

Kastamonu’nun ev sahipliğinde yapılacak olan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışları’nın tanıtımı önceki akşam Kurşunlu Han Otel’de yapıldı.

7 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan organizasyonun tanıtım toplantısına Vali Şehmus Günaydın da katıldı.

Avrupa’nın 20 ülkesinden 45 farklı takımın katılacağı, 2016 Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışları, Kadı Dağı’ndaki kros parkurunda Genç Erkek, Genç Kadın, Büyük Erkek, Büyük Kadın kategorilerinde toplam 243 sporcu ve 105 idarecinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Yarışlarda ülkemizi Genç Erkekler kategorisinde Fenerbahçe ve Kocaeli’nin Darıca Belediyesi, Büyük Erkekler kategorisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Genç Kadınlar kategorisinde Fenerbahçe ve Bursa Büyükşehir Belediyesi, Büyük Kadınlar kategorisinde ise Üsküdar Belediyesi temsil edecek.

Bu organizasyonun Kastamonu’nun tanıtımı açısından da büyük önem taşıdığını söyleyen Vali Günaydın, “Kastamonu olarak bu organizasyonun altından başarılı bir şekilde kalkacağız. Sadece ulusal değil uluslararası televizyon kanalları da bu organizasyonu takip edecek” dedi.

Yarışma Koordinatörü Can Korkmazoğlu, 2016 Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışları hakkında genel bir açıklamada bulunurken, Teknik Delege Gabrijel Ambrozic ise şu ana kadar organizasyon komitesinin başarılı bir iş çıkardığını, fakat yarışlara 8 hafta kaldığını ve çalışmaların daha da hızlanması gerektiğini söyledi.

Bu organizasyonun düzeyinin çok yüksek olduğunu hatırlatan Ambrozic, Kastamonu’nun iyi bir iş çıkaracağından şüphesinin olmadığını da belirtti.

Şampiyon Kulüpler Kupası Koordinatörü Daniel Pereira ise bu organizasyon sayesinde Kastamonu’nun atletizmde dünya sahnesine çıkacağını ifade etti.

Toplantıya Vali Şehmus Günaydın’ın yanı sıra Belediye Başkan Vekili Eşref Can, Teknik Delege GabrijelAmbrozic, Şampiyon Kulüpler Kupası Koordinatörü Daniel Pereira, Yarışma Koordinatörü Can Korkmazoğlu ve Türkiye Atletizm Federasyonu’ndan yetkililer katıldı.

• CENGİZ MUHZİROĞLU