Aydın’a bir cevap da İrfan Bakır’dan

Memur-Sen İl Başkanı İrfan Bakır, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın’ın sosyal medya üzerinden kendisine yönelik yaptığı ve sendikacılık ya da inşaatçılıktan birini seçmesine yönelik ifadelerin yer aldığı paylaşımı yaptığı yazılı açıklamayla cevapladı.

Bakır’ın açıklaması şöyle:

“Son zamanlarda sosyal medyada hoşa gitmeyen paylaşımlara şahit olmaktayız.

Bunlardan birisi de MHP İl Başkanı Sayın Yüksel Aydın’ın ”İrfan Bakır … Ya inşaat ya sendikacılık yap!” şeklindeki adab-ı muaşeret dışı paylaşımı olmuştur.

Aslında bu sözlere cevap dahi verilmeyeceğini bilmek ve düşünmekle birlikte, Türkiye de 1 milyonu aşkın, Kastamonu’da da on bine yakın üyesi bulunan Memur-Sen Camiasını temsil eden bir hizmet makamında bulunmanın sorumluluğu ile açıklama yapma mecburiyetimiz hasıl olmuştur.

Öncelikle ”had bildirmeye” yeltendiğiniz İrfan Bakır’ın 20 yıldır sendikacılığın içinde olduğunu ve 16 yıldır da Başkan olarak görev yaptığını hatırlatmak isterim. İrfan Bakır Kastamonu halkının yakından tanıdığı, kimseye iftira ve çamur atmadan, tehdit etmeden, ekibiyle birlikte gece gündüz Memur-Sen Camiasının hak ve hukukunu korumak için çalışan bir sendikacıdır.

Memur-Sen camiası olarak sadece üyelerinin özlük haklarıyla değil ülkesinin bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü, huzuru, istikrarı için de çalıştığımız kamuoyunun ve tarihin belleğindedir.

2008 yılında ”Darbelere Dur De!” Mitingine onlarca otobüsle giden camianın başında yer aldık. Yine 27 Nisan E-muhtırasına karşı en ön safta dik durarak Demokrasinin yanında olduk. En son 15 Temmuz 2016 günü hain fetö darbe girişiminde Cumhuriyet Meydanına inen ilkler olduk. Minarelerden selalar okuduk ve Demokrasiye sahip çıkmak için elimizi değil bedenimizi ortaya koyarak canımızı Türkiyemizin geleceğine ipotek verdik.

20 yıldır sendikacılık yapıyoruz. Sendikal örgütlenmemizde hiçbir siyasi polemiğe geçiş izni vermedik. Sendikacı kimliğimizle sendikacılık yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Ancak Devlet Başkanımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Tehditvari söylemler, temsil ettiği makam ve camia itibarıyla, Sayın Aydın’a yakışmamıştır. Kendisine yanlış bilgilendirme ve yönlendirmeler olduğu kanaati içindeyim. Sayın Aydın ile protokoller dışında hiç karşılaşmadık. O beni tanımaz ben Onu tanımam.

Gerginliklerden, kaoslardan Türkiyemiz çok çekmiştir. Siyasetin bir görevi de ülkenin huzur, barış ve kardeşliğine katkı sağlamaktır. MHP İl Başkanı Sayın Yüksel Aydın’ı gerginlik ve huzursuzluk ortamı oluşturmak yerine birlik, huzur ve kardeşliğe katkı sağlamasını, diğer bir ifade ile siyasetçi olmasını diliyorum.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”