Aydın’dan çifte ateş

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Tosya’da düzenledikleri “Kastamonu İçin Tosya’da Bir Olduk” toplantısında yaptığı konuşmada hem CHP İl Başkanı Erbilgin başta olmak üzere muhalefeti, hem de kendi teşkilatı içinde yer alan ve “yakaladıkları zirveyi kıskanıp, ihanete teşebbüs ettiklerini” söylediği isimleri çok sert ifadelerle eleştirdi.

Aydın, kendi teşkilatlarıyla ilgili olarak da,“Yakaladığımız zirveyi kıskanan, içimizde ihanete teşebbüs eden tipler var. Kastamonu’daki bütün teşkilat yöneticilerine söylüyorum: Milliyetçi-ülkücü hareketin kazandığı bu başarıyı içeriden hainlik yaparak, milliyetçi-ülkücü hareketin bu huzurunu bozacak olanların elini de kırarız, dilini de keseriz” dedi.

 

MHP Kastamonu İl Başkanlığı, “Bir Olduk’ toplantılarını Tosya toplantısı ile sürdürdü.

“Kastamonu İçin Tosya’da Bir Olduk” temalı istişare toplantısında MHP Tosya İlçe Başkanı ve Tosya Belediye Başkanı’nın konuşmalarının ardından kürsüye gelen MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Cumhur İttifakı’nın öneminden söz eden Aydın, Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde yaşanan ve rahatsızlık duyduğu konuları da çok sert bir üslupla gündeme getirirken şunları söyledi:

“TÜRK’ÜN TÜRK’TEN BAŞKA DOSTU YOK”

“Ülkemiz, Devletimiz çok sıkıntılı ve badireli günler yaşıyor. Biz, ‘Kastamonu’da Bir Olduk’ temasının kararını alırken, ne kadar doğru yaptığımızı bugün bir kez daha görüyoruz. Çünkü birliğe, beraberliğe, kardeşliğimize o kadar ihtiyaç var ki, inanın bu cendereden başka türlü çıkamayız. Çünkü bugün daha net görünüyor.Biz hep söylüyorduk da, görmeyen gözler, duymayan kulaklar bugün daha net anlıyor. Türk’ün Türk’ten başka dostu yok. Onun için birliğimize beraberliğimize kast edenlerin, dışarıdan yapılanları anlıyoruz da, içeriden yapılanları anlamak mümkün değil.”

“İZANSIZ, VİCDANSIZ DURUMDALAR”

“İçimizdeki şeytanlaşanlar,FETÖ’nün artıkları, dün ‘İdlib’de ne işimiz var’ diyenleri, bugün ateşkes yapılınca ‘niye savaşmıyoruz’ diyenleri hafızalarınızdan mutlaka çıkarmayın.  Bu CHP, ‘İdlib’de ne işimiz var’ diyordu. ‘Biz iktidara geleceğiz, Şehitler Tepesi boş kalacak’ diyor. Bu kadar izansız, bu kadar vicdansız durumdalar. Bunu Türk Milleti unutmayacaktır.  Milliyetçi-ülkücü hareketin lideri size öyle bir ders verdi ki, bunu ömrünüz boyunca unutamayacaksınız. Biliyorsunuz değil mi? Şehit cenazesinde elini sıkmadı. Bu Devlet’in verdiği, Devlet Bahçeli’nin verdiği bir derstir.

“SİZE MÜSAADE EDEN

ŞEREFSİZDİR, AHLAKSIZDIR.”

“Şimdi burada ukala bir CHP İl Başkanı var. Geçen söyledim, terör örgütünün alt ağzı olan HDP’li milletvekili adaylarıyla Kastamonu’da 24 Haziran’da oynaşacaksın, orada strateji belirleyeceksin ondan sonra Devlet Bahçeli’ye devlet adamlığı dersi vereceksin, hadi oradan… Terbiyesiz seni…Orada verdim cevabı.Canlı yayında benim için konuşuyor, o zaman terbiye sınırlarını aşmayacaksın. Sen kimsin Milliyetçi Hareket Partisi liderine devlet adamlığı dersi verecek? O grup başkan vekilinizin, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na utanmadan arlanmadan ahlaksızca neler söylediğini Türk Milleti biliyor. Ondan sonra çıkıp konuşacaksın. Herkes haddini bilecek, İl Başkanı il başkanlığını yapacak, terbiyesiz herifler! Bir numaraları da yok… Yüksel Aydın üzerinden siyasetle Kastamonu’daki varlıklarını sürdürecekler. Bu can bu tende olduğu sürece size müsaade eden şerefsizdir, ahlaksızdır.”

“40 BİN NÜFUSLU TOSYA’NIN

ADLİYESİ KONTEYNIRDA OLUR MU?”

“Şimdi bu programlardan rahatsızlar.Seçim yok bir şey yok, ama biz vatandaşımıza söz verdik. ‘Her daim yanınızda olacağız’ dedik. ‘Bütün sıkıntılarınızı ortaya koyacağız’ dedik. Tosya’nın adliyesi yok, 40 bin nüfuslu Tosya’nın adliyesi konteynırda olur mu? Bu konularda bir olacağız, STK’larımız, muhtarlarımız bir arada geleceğiz ve böyle olursak hizmetler daha öncelikli hale geliyor.

“İÇİMİZDE İHANETE

TEŞEBBÜS EDEN TİPLER VAR”

“Kastamonu’da liderimizin gücüyle, izlediği politikayla milliyetçi-ülkücü hareket içerisinde yakaladığımız zirveyi kıskanan, içimizde ihanete teşebbüs eden tipler var. Onlara buradan, Tosya’dan Taşköprü’süne, Seydiler’e, Çatalzeytin’e, öteki berikine bütün Kastamonu’daki teşkilat yöneticilerine söylüyorum: Milliyetçi-ülkücü hareketin kazandığı bu başarıyı içeriden hainlik yaparak, milliyetçi-ülkücü hareketin bu huzurunu bozacak olanların elini de kırarız, dilini de keseriz bunu böyle bilin. Hepsini de tek tek biliyorum, siz ne istiyorsunuz? Yüzde 73,8 diyorum. Neden yaptığımız bu toplantılardan rahatsızlık duyuyorsunuz? Neden yoksunuz burada? 10 yıldır Tosya kan ağlıyor. Bizi satan bir alçağın bize yaşattığını 31 Mart’ta geri aldık. Neden yoksunuz burada? Ne istiyorsunuz bu insanlardan? Bu huzur sizi neden rahatsız ediyor? Onun için özellikle teşkilat konusunda, liderimizin verdiği yetkiyle buradayız. Milliyetçi Hareket Partisi’nin huzurunu bozdurmayacağız. Yakaladığımız bu başarıyı, emekleri bozdurmayacağız.”