Aydın’dan Ünlü’ye tepki

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Yüksel Aydın, önceki akşam yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’nün Kastamonu Belediyesi’nin çalışmalarıyla ve geçtiğimiz hafta kendisinin yaptığı açıklamalarla ilgili değerlendirmesine tepki gösterdi.

Yüksel Aydın, “AKP İl Başkanı buyurmuşlar, ‘Belediye başkanlığı mazeret değil, çözüm üretme yeridir.’ diye. Allah var doğru demişler. Fakat bunun hangi konuda olduğunu açık etmemişler . Tutturmuş bir asfalt plenti. Bizim belediye başkanımız bütün mazeretlerini halkıyla paylaşır. Varsa vardır. Yoksa yoktur. Bizim belediye başkanımız sıkıntılarını Kastamonu halkıyla paylaşır ki çözümü onlarla arar. İstişareyi ortak alır. Bizim belediye başkanımız saf ve temiz yüreklidir. Temizlikteki eksiği, beyt-ül mal olarak gördüğü belediyenin kasasını, 8 ayda yaptığı ve yapamadığı her şeyi Kastamonulular ile paylaşmaktan geri durmaz. Bizim belediye başkanımızın gelecek öngörüsü de feraseti de vardır. 2020’de yapacağım dediği her şeyi Allah’ın izni ile yapacaktır. Siz hiç merak buyurmayın, AKP İl Başkanı Sayın Ünlü” dedi.

Şehrin temizliği noktasındaki eleştirilen hakkında ise Yüksel Aydın, “Eksiklik olabilir. Çünkü TYP’li çalışan 150’ye yakın temizlik işçisinin süreleri bitti ve ayrıldı. Bunlar düzeltilir Sayın Ünlü. Ama geçmişe dönük kalıcı kirlilikleri ne yapacağız? Şehre çaktığınız kazıkları ne yapacaksınız? Kirlettiğiniz tarihi ne yapacaksınız? Kirlettiğiniz manevi iklimi ne yapacaksınız?” diye konuştu.

Kendisinin geçtiğimiz günlerde Devlet Hastanesi ile ilgili yaptığı eleştirilere karşı Doğan Ünlü’den gelen yanıta da tepki gösteren Aydın, şunları söyledi:

“Ben hastanemizin güzel bir tesis olduğunu söyledim ve devletimize teşekkür ettim. Bu konuda sen yanlış bilgi almışsın. Ben dedim ki hastane iyi yönetilmiyor. Oradaki dar kadro başhekim dahil beceriksiz. Çalışanlara ben de teşekkür ederim. Bu kadar kalitesiz ve beceriksiz başhekime rağmen can hıraş bir mücadele veriyorlar. Bu başhekimin marifetlerini çalışanlara bir sorun Allah aşkına ne duyacaksınız bir görün. Ondan sonra bana laf yetiştirin. Birde benim hastane ile ne gibi kişisel işim var. Allah aşkına bunu da bir açıklayın. Ayıp ayıp sana yakışıyor mu bu? Kastamonu’nun genel politikaları geç kalmış, atıl hale gelmiş yatırımları ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmem neden zoruna gidiyor? Üstüne üstlük hatırlattığımız konularla ilgili yaptığınız çalışmalar için teşekkür etmeme rağmen niye rahatsız oluyorsunuz Sayın Ünlü?

31 mart bitti diyorum bitti. Seçimler bitti günaydın. Kastamonu’nun %73.5’ini biz yönetiyoruz. O yüzden bize mesnetsiz yakıştırmalardan vazgeçin. Biz imkanlar ölçüsünde hizmet etmeye devam ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Ama devletin imkânları doğrultusunda. Yani paravanlar, yüksek kat müsaadeleri, özel imarlar olmayacak Sayın Ünlü. Siz iktidarın il başkanısınız, dolayısıyla meşhursunuz. Soyadınız gibi Ünlü’sünüz.”

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in açıklamalarına yanıt vermeyeceğini de söyleyen Yüksel Aydın, “CHP’nin yerel anlamda yerli olmayan il başkanına cevap vermeyeceğim. Onu meşhur etmeyeceğim nokta. Ama meşhur seçilmiş olan hanımefendi. Türk milletinin düşmanları, askerimizi ve polisimizi şehit edenlerle kol kola gezen, domuz pirzolasını yiyip tabağa kemiklerini sıralayan ailenin mensuplarını, ezandan rahatsız, manevi iklimden rahatsız il başkanlarını iyi tanıdığımızı, onunla beraber kurdele kesenleri de affetmeyeceğimizi bütün kamuoyunun bilmesini isterim. CHP ile önümüzdeki dönem yerli bir il başkanı ile çalışmayı çok arzu edeceğiz bunu da bilesiniz” dedi.