Ayhan Aslan güven tazeledi

  • Kastamonulu Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KASİAD) 12. Olağan Genel Kurulu’nda Ayhan Aslan güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Aslan, “Birlikte başarmaya niyetliyiz, bölgesel gücümüzle geleceği tasarlıyoruz.  Biz Kastamonu için varız, Kastamonu için de çalışıyoruz” dedi.

                 Kastamonulu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) 12.Olağan Genel Kurulu Sheraton İstanbul Ataköy Hotel’de gerçekleştirildi. 1994’den bu tarafa faaliyetlerini sürdüren KASİAD’ın olağan genel kurulunda yapılan seçimde Ayhan Aslan başkanlığa yeniden seçildi.

Divan başkanlığını Reis Gıda A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis’in yaptığı KASİAD olağan genel kurul toplantısına, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Daire Başkanı Yaşar Gülsoy, İBB İsper Danışmanı Mehmet Ali Özkan, Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu, İstanbul Şekerciler Odası Başkanı Aykut Şener, İMES Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar, Kastamonu Kalkınma Vakfı (KKV) Başkanı Remzi Gür, KAS-KON Genel Başkanı Hüseyin Selami Çelebioğlu, KAS-DER Genel Başkanı Remzi Şen, Denizcilik ve Armatörler Birliği Başkanı Bedri İnce, İÇDAŞ Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Bayram Aslan, Modern Ambalaj Genel Müdürü Mesut Koyuncu, KASİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Katar ve Yönetimi, Ankara KASİAD Temsilcisi Orhan Yavuz, Bilecik Temsilcisi Mehmet Aslan, Ankara Kastamonu Vakıf Başkanı Ekrem Ay ile çok sayıda işadalı ve siyasetçi katıldı.

Toplantıya Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Devlet eski Bakanı Murat Başesgioğlu, AK Parti Kastamonu Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, İstanbul Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül telgraf göndererek  başarı ve iyi dileklerini ilettiler.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, KASİAD tanıtım videosunun gösteriminin ardından raporlar okunup oylandı ve ibra edildi.

Genel Kurul’un açılış konuşmasını KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan yaptı. Kongrede Ayhan Aslan’ın yanı sıra Mehmet Umur, Remzi Gür, Cemal Şenol, Ahmet Katar, Mehmet Reis, Ender Yılmaz, Kemal Akar, Tuncay Şenol, Ahmet Alver ve Halis Yunus Ersöz’de birer konuşma yaptılar.

 

——————–

KONUŞMALAR

 

AYHAN ASLAN:

“Sivil toplum kuruluşumuz KASİAD bugün Türkiye’nin en güzide derneği haline gelmiştir. Bunda çalışan kadrolarımızın payı büyüktür. Türkiyemizin gelişmesinde, büyümesinde sivil toplum kuruluşlarımızın katkısı küçümsenemez. KASİAD olarak bugüne kadar yaptığımız toplantılarla üyelerimiz bilgilenmiş ve birbirlerine kenetlenmiştir.  KASİAD olarak Türkiye’mizin gelişmesine ve büyümesine katkı veriyoruz. Ama baktığımızda belli kişilerin bu desteğe katıldığını görüyoruz. Şunu belirtmek isterim ki bu konuda Kastamonulular olarak desteğe ihtiyacımız vardır. Bizim yanımızda ne kadar olursanız o kadar büyük işlere imza atarız. Bölgemizde cereyan eden savaşlar ve Çin’deki virüs salgını ekonomimizi olumsuz etkilemiştir. Devlet olarak bu olumsuzluklara rağmen sanayiye, tarıma, eğitime ve sağlık sektörüne yatırımlarımızı artırmalıyız. Ülkemizde üniversite-sanayi işbirliği çalışma modelini geliştirip bilimsel çalışmalara desteğimizi artırmalıyız. Sanayide makine sektörü ve sağlıkta bilimsel araştırmalar öncü sektörler olmalıdır. Şunu önemle belirtmek isterim ki, geliştirdiğimiz makineleri, robotları sanayinin servisine sunmadığımız üretmediğimiz sürece başarılı olamayız. Çelikte hammadde ihtiyacını karşılamak için yeni gemi söküm merkezlerini hizmete açmalıyız. Evlerimizde geri dönüşüm malzemelerini ayrıştırmalıyız. Birlik ve beraberliğimizin arttığı, ekonomik refah seviyemizin yükseldiği yarınlara güvenle baktığımız geleceğin Türkiye’sinde bu çatı altında herkesle buluşmak istiyoruz. Birlikte başarmaya niyetliyiz, bölgesel gücümüzle geleceği tasarlıyoruz.  Biz Kastamonu için varız, Kastamonu için de çalışıyoruz.”

 

CEMAL ŞENOL:

“KASİAD Kastamonu Merkez’de şubesi bulunan ve 22 ildeki temsilcileri ile manevi ve ticari açıdan bakıldığında iller arasında rol model olan iş dünyası platformudur. Özellikle İstanbul’da birbirine entegre olmuş uluslararası ve Türkiye arasında ticari köprü vazifesini üstlenmiş bulunmaktayız. Dünya ekonomik işler kurulunda 8 adet firmamızın temsilcisi konsey başkanı olmuştur. Ekonomide güç olup bir çığır açmışızdır.  Kırılganlıklara fırsat vermemeliyiz. Firmalarımızla gurur duymalıyız. Kastamonu kalkınma ve gelişme planını da hayata birlikte geçirebiliriz. Yalnız ekonomide değil, sivil toplumlarda da değer katmalıyız. Fedakarlık yaparak sosyal alanlarda verimli olmak zorundayız. KASİAD datasında 1300 firma bulunmaktadır. İş dünyamızın ajandası haline gelmiştir. Bu birlikteliği iş ortaklarıyla KASİAD olarak taçlandırmak istiyoruz. KASİAD olarak gözardı edilecek bir camia değiliz. Tüm insanların ve siyasilerin bilmesini istiyoruz. Eksiğimiz olabilir, sizlerle birlikte güç birliği yaparak eksik olduğumuza alanlardan çıkmak istiyoruz. Çözüm odaklı projeler üretip gelecek nesillere bağ kurarak köprü vazifesi olmak istiyoruz.”

 

AHMET KATAR:

“Bugün bir kez daha sizlerle buluşup, Kastamonu iklimini İstanbul’a taşımış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kastamonu’nun ne kadar büyük bir hazineye sahip olduğunu bu salonda bulunan hemşerilerimizle baktığımda daha iyi görüyorum. İstanbul’daki insan hazinemizin bizim için çok kıymetli olduğunu, Kastamonu ile İstanbul arasında sağlanacak sosyal ve ticari bağların bu insan hazinesi sayesinde daha ileri taşınacağını, Kastamonu’nun kalkınmasına büyü destek oluşturacağını her ortamda ifade ediyoruz.  Gerek Kastamonu etrafında bir araya gelen sanayici ve işadamlarımız gerekse hemşeri derneklerimiz bu hedefin önemli bir parçası konumundadır. KASİAD olarak bizler de başta Sayın Genel Başkanımız Ayhan Aslan, yönetimi ve üyeleri başta olmak üzere genel merkezimizin desteği ile Kastamonu’da sizlerin desteği olmaya gayret ediyoruz. Katıldığımız her ortamda, yaptığımız her organizasyonda, İstanbul’da yaşayan hemşerilerimize selam ediyor, memleket ile olan bağlarını da kuvvetlendirmeye çalışıyoruz.  Kastamonu paydası etrafında gurbetteki hemşerilerimizin böylesine kuvvetli bağlarla bir araya gelmesi bizi çok mutlu ediyor. Görüyoruz ki, Kastamonu sadece mevcut sınırlarımız içinde ikamet eden 380 bin kişiden ibaret bir şehir değildir. Kastamonu başta İstanbul olmak üzere dünyanın dört bir tarafına göç etmiş ama Kastamonu’dan bağını koparmamış 1 milyonu aşkın nüfusa sahip bir şehirdir. Bize düşen görev bu potansiyeli bir güç haline getirebilmek olmalıdır. Sizlerden ricam Kastamonu ile ilişkinizi hiçbir zaman kesmeyiniz. Kastamonu’ya seyahatlerinizi daha çok artırın, tatillerinizi Kastamonu’da geçirin. Kastamonu’nun doğal ve kültürel varlıklarını tüm dostlarınızla paylaşın. İnsan hareketliliğinin olduğu yerde ticari hareketlilikte sağlanıyor. Bu yüzden mümkün oldukça sizleri Kastamonu’da görmek istiyoruz. Sizi her fırsatta Kastamonu’nun manevi ikliminde soluklanmaya davet ediyoruz. Bu vesile ile kongremizin Kastamonu, İstanbul ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyor, seçilen arkadaşlara başarılar diliyor, tüm katılan emeği ve katkısı geçenlere de teşekkür ediyorum.”

MEHMET UMUR:

“Biz de KASİAD’ta görev aldık, güzel hizmetler yaptığımıza hep beraberde şahitlik ettik. Elimizden geldiğince de projelere katkı sağladık. Bundan sonraki süreçte değişim şart. Yenilenme ve tazelenme süreci adına bundan sonraki süreçte genç kardeşlerimizle daha yeni yüzlerle başkanımızın göreve devam etmesi amacıyla biz kendilerinden müsaade istedik, memnuniyetle de karşıladı. Bundan sonraki süreçte el birliğiyle canla başla gece gündüz demeden birlikte yine hizmetimizi yapacağız. Biz KASİAD’ı her zaman şu şekilde ifade ettik. Kastamonu’yla İstanbul arasında köprü yapmasını arzu ettik. İş dünyasını da bir araya getirelim. Bundan sonra daha da güzel işlere birlikte imza atalım. Yeni seçilecek arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Önceki dönemlerde görev alan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.”

——————

YÖNETİM KURULU:

ASİL: Ayhan Aslan, Pelin Arslan, Mustafa Mertcan, Kubilay Tüfekçi, Cemal Atilla Birmiş, Ahmet Cemal Özkan, Fikriye Aslan, Burcu Kösem, Cemal Şenol, Fikret Özkan, Şenol Telli, Mustafa Alp, Murat Arer, Sezai Alkan, Seçil Özkan Arslan, Arif Altan Yavuz…

YEDEK: Şenol Şen, Erdoğan Sürücü, Ali Dalgıç, Tamer Köseoğlu, Atilla Gür, Mesut Koyuncu, Esma Bitirim, Orhan Aslan, Lütfi Balgan, Yılmaz Gündoğdu, Rahmi Sezer, Umut Ok, Mehmet Ali Emekli, Kadir Tan, Uğur Kırık…

DENETİM KURULU
ASİL: Şerafettin Özkan, Muharrem Tonba, Mehmet Görgülü.

YEDEK: Ahmet Kamil Salahoğlu, Yaşar Şişman, Sungur Gedik.