Aytaç Eruz banisi olduğu okulda anıldı

Kastamonu Aytaç Eruz Anadolu Lisesi öğrencileri, 6 Mart 2016 tarihinde aramızdan ayrılan okullarının banisi hayırsever işadamı Aytaç Eruz’u doğumunun 81. yılında anarak ahde vefalarını gösterdi.
Hayırsever işadamı merhum Aytaç Eruz’un eşi Prof.Dr. Sakine Esen Eruz, okulun sınıf başkanlarıyla biraraya gelerek, eşini anlatan broşürlerden ve kendisinin kaleme aldığı kitaplardan dağıtarak okumalarını tavsiye etti.
Prof.Dr. Sakine Esen Eruz, eşinin yaptırdığı ve isminin yaşatıldığı okulda düzenlenen programda şunları söyledi:
“Bugün eşim Aytaç Eruz’un 81 doğum yılı münasebetiyle Aytaç Eruz Anadolu Lisesi’nin sevgili öğrencileriyle biraraya geldik. Sevgili eşim Aytaç Eruz adına birer helva ve bir de Yüksek Mühendis Aytaç Eruz’un öz geçmişinin yer aldığı olan broşürü dağıttık. Broşürde hangi zorluklara göğüs gererek bugünlere geldiği ve bu okulu yaptırmak için nasıl ekonomik gelir elde ettiği anlatılıyor. Gayreti, hayvan sevgisi, doğa sevgisi ve güzel anıları anlatılıyor. Öğrencilerin okuması için bu broşürleri de dağıttık” dedi ve emeği, katkısı geçenlere de teşekkür etti.
Aytaç Eruz Anadolu Lisesi Müdürü Metin Cingöz ise “Prof. Dr. Sakine Esen Eruz hanımefendi okulumuz banisi Aytaç Eruz beyin doğum yıldönümü münasebetiyle okulumuza geldi. Öğrencilerimizle konuştu, öğrencilerimize çok çalışmaları ve büyük başarı elde etmeleri konusunda uyardı. Çekme helvası ve broşür dağıttılar. Kendilerine bu nezaket ve ziyaretlerinden dolayı okulumuz adına teşekkür ediyoruz” dedi.