BALTACI: Bakan’ın ziyaretinin anlamı yok

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, sahil ilçelerimizde yaşanmakta olanve büyük mağduriyete yol açan elektrik kesintisi sorununu Meclis’te gündeme getirdi.

 Baltacı, yaşanan sorunla ilgili olarak 2018’de verdiği soru önergesinigörmezden geldiğini ve aradan geçen sürede kılını kıpırdatmadığını belirttiği Bakan Fatih Dönmez’inziyaretinin hiçbir anlamı olmadığını söyledi.

“AYA İNİŞ YAPMADAN ÖNCE…”

Kastamonu genelindeki trafoların, enerji nakil ve dağıtım hatlarının biran önce yenilenmesi çağrısında bulunan Milletvekili Hasan Baltacı, şöyle konuştu:

“Kastamonu’nun sahil ilçeleri;Çatalzeytin, Doğanyurt, Cide, Bozkurt, Abana ve İnebolu’da aralıksız4 gündüryaşanan elektrik kesintisi artık vatandaşlarımızı canından bezdirmiştir.

İlçe merkezleri ve köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızgaz lambası ve mum ışığıyla aydınlanmaya çalışmakta,jeneratörü olan okullarda telefonlarını şarj etmek için sıra beklemek zorunda kalmaktadır.

2018 yılından bu yanasoru önergelerimizi görmezden, uyarılarımızı duymazdan gelen Enerji Bakanı Fatih Dönmez’inaradan geçen süreçte kılını bile kıpırdatmayıpbugün Kastamonu’yu ziyaret etmek zorunda kalmasının hiçbir anlamı ve karşılığı yoktur.

AKP’ye sesleniyorum:Ay’a sert iniş yapmadan önceKastamonu’daki trafoları, enerji nakil ve dağıtım hatlarını yenileyin.”