Baltacı’dan Bakan’a “olaylı” toplantı sorusu

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın cevaplaması için verdiği önergede,  geçen eylül ayında Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu toplantısında yaşanan tartışmada işin içerisine silah da karıştığı yolundaki iddiaların doğru olup olmadığını sordu.

İddia edilen konunun jandarmaya intikal edip etmediğine, hukuki bir işlem başlatılıp başlatılmadığına önergesinde yer veren Baltacı,“Olay hakkında savcılık incelemesi yapılmış mıdır? Yapıldı ise herhangi bir yargılama veya takipsizlik kararı mevcut mudur?Yönetim Kurulu toplantısının yapıldığı sırada açık bulunan kamera kayıtlarının silindiği doğru mudur?Silinmediyse jandarmada kamera kayıtları mevcut mudur?” sorularını da yöneltti.

Baltacı, aynı toplantıda, genel kurul onayı olmaksızın arsa tahsisi yapılıp yapılmadığı, yapıldıysa bunun hangi taahhütler karşılığında olduğu sorusunu da içeren önergesinde, Kastamonu’nun sanayileşme alanında gelişmesi için Organize Sanayi Bölgesi’ne yapılacak yeni yatırımların önünün açılması, ayrıca yatırımcılara eşit imkân ve olanaklar tanınması gerektiği görüşünü dile getirdi, Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu içinde yaşanan çeşitli olumsuz gelişmelerin bu noktada engel teşkil ettiğini kaydetti.

Söz konusu iddiaların, Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi’nin imajını zedelediğini belirten Milletvekili Baltacı, bölgeye yatırım yapmayı düşünen müteşebbislerin tercihlerini değiştirmesine neden olduğu yönünde şikâyetlerinarttığını ifade etti.