Baro’dan çelenk

Kastamonu Barosu, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla dün Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Baro Başkanı Av. Özgür Demir, yönetim kurulu üyeleri ve ilimizde görev yapan avukatlar, törende saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu.

Baro’nun çelengi ise Kastamonu Barosu Başkanı Av. Özgür Demir tarafından konuldu. Baro Başkanı Demir, 5 Nisan’ı bir kutlama günü gibi geçiremediklerini belirttiği mesajında, “Günümüzde meslektaşlarımızın hukuksal yardımda bulundukları işlerle özdeşleştirilmeleri ve bu işlerde doğan uyuşmazlıkların tarafı imiş gibi kabul edilmeleri nedeniyle menfur saldırılara uğradıklarını gördükçe kahroluyor ve maalesef Avukatlar Günü’nü layıkıyla kutlayamıyoruz” dedi.

Cumhuriyetin yaşıyla yaşıt asırlık Kastamonu Barosu’nun mensupları olarak hukukun üstünlüğünün, insan hak ve özgürlüklerinin, demokratik, laik, sosyal hukuk devletimizin onurlu savunucuları olduğunu hatırlatmak istediklerini de söyleyen Demir, “Atatürk milliyetçiliğine bağlı, demokratik laik sosyal hukuk devletinin avukatlar ve avukatların yegâne örgütü olan barolar tarafından yaşatılacağı her fırsatta olduğu gibi tekrar belirtmek istiyoruz” dedi.