“Basit hatalar yapmamayı öğreneceğiz”

Kastamonuspor 1966 Başkanı Metehan Babaş, Menemen Belediyespor maçında yapılan hatalara dikkat çekerek, bireysel hataların olmamasına dikkat edeceklerini söyledi.

Genel itibariyle ortaya konulan mücadeleden memnun olduklarını ve karamsar olmadıklarını söyleyen Metehan Babaş, “Mağlubiyetten dolayı üzgünüz. Fakat Menemen’i deplasmanda yenebilecek güce de futbol anlayışına da sahip olduğumuzu gördük. Bireysel hataların yapılması takımın tamamını olumsuz yönde etkiliyor. Maç içinde dengede giden bir oyun vardı. İlk yarıda üstünlüğümüzü koruduk ve birçok pozisyon bulmamıza karşın sonuca ulaştıramadık. Pozisyon gereği yapılan hatada gereksiz bir gol yedik. Bu takımın demoralize olmasına sebep oldu. Yine de mücadeleden kopmadık. Ceza sahamız içinde elle alınan bir pozisyon vardı. Hakem oyunu durdurmadı. Hakem düdüğü çalmadıktan sonra ne olursa olsun oyun devam eder. Biz takım olarak profesyonel bir takımız, bu bilinçle oynamalıyız. Hata olur ama bunlar sürekli hale gelirse kulübe zarar verir. Basit hatalar yapmamayı öğreneceğiz” diye konuştu.

Mücadelelerini oyunun sadece bir bölümüne değil 90 dakikaya yaymak zorunda olduklarını da söyleyen Metehan Babaş, “Bu ligde mücadele eden kazanıyor, hata yapan kaybediyor. İki tane hatalı gol yedik. Hakem hatası da vardı. Penaltımız da verilmedi, rakibin ofsaytları da verilmedi, bizim ofsayt olmayan pozisyonlarımıza ofsayt verildi. Hakemler bu noktada yetersiz. Art niyetli söylemde bulunmuyorum, ama yetersizler. Hakem hatalarının arkasına sığınmayacağız. Bireysel hatamız varsa onu düzelteceğiz, mücadele edeceğiz” dedi.

Şehrin başarı beklediğini de söyleyen Metehan Babaş, “Kulüp görevini dört dörtlük yerine getiriyor. 4 senedir ivme kazanmış, belli bir yere gelmiş kulübüz. Devamını getirebilmek için, sonuca ulaştırabilmek için ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyoruz. Karamsarlık ortamı kesinlikle yok. Bireysel hatalardan vazgeçmek zorundayız. Tüm futbolcular bu takımı sahiplenecek, şehri benimseyecek, ardından başarı kendiliğinden gelecek. Geçen sezon da 22 maçlık yenilmezlik serimiz vardı, inanmışlık vardı. Bu dönem aynısı olmak zorunda. Çalışanımız da olsa futbolcu da olsa bu takımı benimsemeli. Herkes yüreğini koyacak. Şehir başarı bekliyor. Herkes görevini yapmak zorunda” diye konuştu.

Kastamonuspor 1966’nın şehrin marka değeri olduğunu da sözlerine ekleyen Metehan Babaş, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Kastamonuspor kimsenin tek elinde de değildir, kimsenin malı da değildir. Bu şehrin en büyük marka değeridir. Bu marka değerinE sadece Kastamonu’dakiler değil ülke genelindeki tüm Kastamonulular sahip çıkmalıdır. Kastamonuspor büyük bir marka değeridir, 3 senedir kendini ispat etmiştir. Herkes Kastamonuspor’u heyecanla takip ediyor. Böyle bir ivme yakalamışken bunun arkasında durmak boynumuzun borcu. Bütün taraftarlarımıza sesleniyorum, herkes bir arada olursa başarı gelir. Taraftarıyla, futbolcusuyla, yönetimiyle, siyasetiyle, kurum ve kuruluşuyla, sivil toplum kuruluşuyla birliktelik sağlandığı zaman başarı gelecektir. Herkesin bu işe sahip çıkmasını kulüp olarak istiyoruz.”