BeActive için geri sayım

Herkes İçin Spor Federasyonu koordinesinde Türkiye’nin 81 ilinde bu yıl Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri düzenlenecek.23-30 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen ve her yıl geleneksel olarak düzenlenen Avrupa Spor Haftası etkinliklerine denk gelen bu süreçte çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle her yaştan ve statüden bireyi bir araya getirerek hareket bilincini artırmak amaçlanıyor.

Yine proje kapsamında Türkiye’de yaş, cinsiyet ve etnik köken gözetmeksizin 83 milyon ülkemiz nüfusunun tamamının spor ve fiziksel aktivite ile bu projenin bir parçası olması hedefleniyor.

HİS Federasyonu’nun yayınlamış olduğu etkinlik takvimi gereği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, HİS Federasyonu İl Temsilciliği ve yerel paydaşlarla birlikte 23-30 Eylül 2020 tarihleri arasında sportif etkinlikler organize edilecek.Bu kapsamda ilimizde de gerçekleştirilecek etkinlikler öncesi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri planlama toplantısı gerçekleştirdi.

Hasan Doğan Spor Kompleksi’ndeki toplantı Spor Şube Müdürü AdemKeloğlu başkanlığında düzenlenirken, ilimizdeki etkinlikler konusunda yapılması gerekenler ve program hakkında bilgiler verildi.

Buna göre Avrupa Spor Haftası programı 23 Eylül Çarşamba günü Cumhuriyet Meydanı yürüyüşüyle başlayacak. Bir dizi etkinliğin ardından 27 Eylül Pazar günü saat 8’de Gazi Stadı’ndaki sabah sporu ile tamamlanacak.

Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri adı ile yapılacak olan BeActive etkinliklerini destekleyerek ‘Harekette Ben de Varım’ diyebilir, kendi adınıza düzenlenmiş olan serfikayı alabilirsiniz.Sertifikanızı almak için: http://www.ulusalwellnessgunleri.com/projeye-dahil-ol adresinden kayıt olmak gerekiyor.