“Galibiyetle başlamak istiyoruz”

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ekrem Al, pazar günü oynanacak olan Karacabey Belediyespor maçı öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Sezonun açılış karşılaşmasının her zaman önemli olduğunu söyleyen Ekrem Al, lige galibiyetle başlamak istediklerini söyledi. Takımına güvendiğini ve hiçbir rakipten çekinmediklerini söyleyen Ekrem Al, takım içinde çok iyi bir ortam yakaladıklarını, en büyük problemlerinin kadro derinliklerinin olmadığını ifade etti.

Mevcut kadronun en iyisi ile mücadele edeceklerini söyleyen Ekrem Al, “Elimizde kısıtlı bir kadro olduğunu her zaman söylüyorum. Ama mevcut 11’imiz en iyisini ortaya koyacaktır. Bu durumdan kimsenin şüphesi olmasın. Hafta boyunca toplantılar gerçekleştirdik, futbolcular kendi aralarında toplantılar yaptılar. Maçın önemini özümsüyorlar. Motivasyon, istek ve mücadele anlamında hiçbir sıkıntı yok” dedi.

Kadro derinliği olmadığından sakat veya cezalı oyuncu olduğunda sıkıntı yaşayabileceklerini belirten Ekrem Al, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Benim endişem geleceğe yönelik. Transfer açılmazsa sakat ya da cezalı oyuncu olduğunda biz çok zor durumda kalırız. Yoksa bu ligde biz de varız bizim takım da iyi takım. Saha içerisinde biraz oynamalar yapacağız, mevki devşirmeleri yapacağız. Şu andaki şartlarda buna mecburuz. Böyle olsa da takımıma güveniyorum. Çalışma azimleri, tempoları, istekleri iyi. Şu ana kadar takımla yaşadığım hiçbir problem yok. Kadro derinliği, rotasyon sıkıntısı çekebiliriz.Kampta oynadığımız hazırlık maçlarını çok beğendim, takım çok iyi gözüküyordu. Elimizde bir ekip var ama 40 haftalık maratonda derinliği yakalayamamak düşündürüyor. Sakat-cezalı oyuncular olduğunda işimiz zor. Şu an için transfer yasağı noktasında gelişme yok. Önümüzde 3 hafta var. Kastamonu zor duruma düştü diye sinmem, kimse sinmesin bu takımı sindirmesin. Burada futbolcuların alacak-verecek problemi yok, tesis güzel her şey güzel. Kendi içimizde problemimiz yok. Problem takım derinliği. Çok iyi bir topluluk var ama azız”

“GENÇ OYUNCULAR GELİŞİM GÖSTERİYOR”
Gelecek vaat eden genç oyuncuların olduğunu da vurgulayan Ekrem Al, “Genç oyuncularımız gelişim gösteriyorlar ama gerideler. Bir sezon boyunca haftada iki idman yapmışlar dolayısıyla zorlanıyorlar. Gençlerle özel ve ekstra idmanlar yaptık her zaman dediğim gibi gelecek vaat eden gençler var ama bu kısa sürede olacak bir şey değil. Emin olun gençlerden futbolcu çıkacak” dedi.

Karacabey’in de iyi bir takım olduğunu bildiğini söyleyen Ekrem Al, “Karacabey’in hocası arkadaşım, yaptıklarını az çok tahmin edebiliyorum. Karacabey’in diri bir takım olduğunu tahmin edebiliyorum. Geçen seneki takımı koruyup takviye de yaptılar. Her ne olursa olsun rakibe bakmaksızın biz kendimize bakacağız. Başarabildiğimiz sürece varız, başaramadığımızda yokuz. Biz kendimize göre oynayacağız, inşallah başarılı olacağız. Karacabey, Eyüp veya bir başka takım, ben onlara takılmıyorum, gözümde büyütmüyorum. Ben futbolcularıma güveniyorum. Kazanmak için sahaya çıkacağız” dedi.