Belediye konvoyu yola çıktı

Kastamonu Belediyesi, depremzedeler için başlattığı kampanyada toplanan 1 tır ve 1 kamyon dolusu ayni yardımı dün bölgeye gönderdi.

Belediye başkanlığı önünde yapılan törende konuşan Belediye Başkanı R.GalipVidinlioğlu, “Değerli hemşerilerime bu duyarlılıkları için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Vidinlioğlu şöyle konuştu:

“Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem sonrasında can kayıpları yaşadık. Fazla sayıda yaralımız var. Ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı olarak enkazdan çıkarılmış olanlar var. Hepsine acil şifalar diliyorum. Cenab-ı Allah milletimizi bu tür afetlerden korusun. Deprem ülkemizin bir gerçeği. Bundan sonrasında çok daha fazla dikkat etmemiz gerekecek. Çünkü özellikle sağlam olmayan binalar ne yazık ki can ve mal kayıplarını arttırıyor. Depremin hemen akabinde bizde belediye olarak vatandaşlarımızı için yardım kampanyası başlattık. Yardım kampanyasının ilk gününde çok ciddi rakamlara ulaştık. Yardımlarda gelmeye devam ettiği için göndermemiz bugün gerçekleşecek. Dün itibariyle sosyal medya aracılığıyla konuyu vatandaşlarımıza duyurduk. Artık ayni yardımların kabul edilmeyeceğini, nakdi yardımlar ise banka hesap numaralarına devam edebilir. Öncelikle değerli hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. Bu duyarlılıklar için.”

Konuşmasını, “Biz birlikte büyük Türk Milletiyiz. En küçük bir afette, kötü günümüzde bir araya gelebilmeyi başaran bir milletiz. Cenab-ı Allah birliğimizi ve beraberliğimizi devam ettirsin” diye sürdüren Vidinlioğlu şunları söyledi:

“Bu sadece belediyemizin yardımı İl Afet üzerinden yine çok sayıda yardım bölgeye ulaştırıldı. Siyasi partilerimizden ciddi anlamda bu konuda duyarlılık oluştu. Oradan da yardım talebi geldi. Hemen her ilçemizden Ülkü Ocakları çok ciddi yardımlar topladılar. Giyim ve kuru bakliyat olmak üzere iki kamyonu yola çıkartacağız. Depremin hemen akabinde, depremin en çok hissedildiği Sivrice ve Maden ilçelerimizde ki 2 belediye başkanımızla da görüştüm. Her türlü imkanlarının olduğunu, devletin elini uzattığını ve sadece dua beklediklerini söylediler. Biz hem dualarımızı hem de toplayabildiğimiz yardımları gönderiyoruz. Umarım en kısa zamanda bu yaralara sarılır. Orada yapılacak olan toplu konutlarla bu soğuk kış gününde dışarıda kalmaktan kurtulurlar.”

Vidinlioğlusözlerini şöyle noktaladı:

“Belediye başkan yardımcılarımız, belediye meclis üyelerimiz konu ile ilgili çok ciddi bir çalışmanın içerisine girdiler. Tabi personelimizin yeri çok ayrı. Mesai mefhumu gözetmeksizin gecenin bir yarılarına kadar gelen bütün erzakları paketleyip, ayırıp, tanzim edip bu hale getirdiler. Ben hepsine teşekkür ediyorum. Personelimizin bu konuda ki duyarlılığı ve çalışkanlığı gerçekten takdire şayandı.”

Yapılan konuşma ve duanın ardından, yardım kampanyası ile toplanan 1 tır ve 1 kamyon dolusu malzeme bölgeye gönderildi. Cengiz MUHZİROĞLU