UMKE personeli Kastamonu’ya döndü

AFAD ekibi bölgede çadır kurulumunu sürdürüyor

Elazığ’daki deprem sonrasında UMKE ve AFAD ekipleri bölgeye giderek çalışmalara destek vermişti. 18 UMKE gönüllüsünden 12’si önceki akşam Kastamonu’ya geri döndü. 6 UMKE gönüllüsü ise bir süre daha bölgede görev alacak. Aynı şekilde arama ve kurtarma faaliyetlerine katılan 5 kişilik Kastamonu AFAD ekibi ise şu anda depremzedeler için bölgede çadır kurma ve yardım malzemesi dağıtımını sürdürüyor.

Elazığ’daki deprem bölgesinde görevlerini tamamlayan Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı’na bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) gönüllüleri ilimize dönüş yaptı.

112 Acil Servis’e ait 2 ambulans, 2 UMKE ve 1 lojistik aracı ile depremin hemen ardından 18 gönüllüsüyle bölgeye giden UMKE ekibinden 12 personel önceki gece UMKE harekat merkezine giriş yaptı.

Burada Personel ve Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Demir, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Erbil Gökmuharremoğlu, Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Ali Ünal ve yakınları tarafından karşılanan ekip, aileleriyle kucaklaştı. Kastamonu UMKE’den 6 gönüllü ise 2 ambulans ile bir süre daha bölgedeki çalışmalarını sürdürecek.

Depremden hemen sonra UMKE ekibiyle birlikte bölgeye giden Kastamonu AFAD ekipleri ise arama ve kurtarma faaliyetlerinin son bulmasıyla birlikte deprem bölgesinde depremzedeler için çadır kurma ve yardım malzemesi dağıtımı faaliyetlerine devam ediyor.