Rakiplerde son durum

Misli.com 2. Lig Kırmızı Grup’taki temsilcimiz GMG Kastamonuspor’un rakiplerinde yaşanan son dakika gelişmeleri şöyle:

*Serik Belediyespor Teknik Direktör Levent Korukır ile yolları ayırdı. Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Geçtiğimiz sezondan beri kulübümüze hizmet eden, kulübümüzün geçen sene kazandığı şampiyonlukta büyük emeği olan değerli hocamız Engin Korukır ve ekibiyle yollarımızı ayırma kararı almış bulunmaktayız. Hocamız Engin Korukır ve ekibine teşekkür eder, bundan sonraki yaşamlarında başarılar dileriz.”

*Bayburt Özel İdare Spor Kulüp Başkanı Şemsettin Çalışkan, Teknik Direktör Bülent Topuzoğlu ile yolların ayrıldığını açıkladı. Çalışkan’ın açıklaması şu şekilde: “Bayburt Öİ Spor kulübümüzde Teknik Direktör Sayın Bülent Topuzoğlu ve ekibi ile yolları bugün itibari ile ayrılmıştır. Sayın Bülent Toğuzoğlu’na kulübümüze verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.”

*Pazarspor’da Teknik Direktör Cafer Aydın ile yollar ayrıldı. Ayrılığın teknik direktör Cafer Aydın’ın isteği üzerine gerçekleştiğini, hedefe ilerlerken Aydın’ın bu isteğinin etik bulunmadığı açıklandı.

Pazarspor Kulübü’nden yapılan açıklama şu şekilde: “Teknik Direktörümüz Cafer Aydın ayrılmak istediğini dile getirip istifa etmiştir. Konu üzerine yönetim kurulumuz toplanarak hocamızın istifasını kabul etmiştir. Hocamızın kulübümüzden ayrıldığını açıklamasının ardından kamuoyunda ve sosyal medyada maddi sıkıntılar yüzünden istifa edildiği söylemleri dolaşsa da Pazarspor kulübü olarak teknik ekibimiz ile yapılan sözleşmeler gereği tüm maddi ve manevi yükümlülükler yerine getirilmiştir. İlk yarı sonu itibarı ile hedefe koşan bir takım konumunda iken hocamızın istifasını etik bulmuyoruz. Pazarsporumuz geçmişten bu güne kadar kişilere bağlı değil kurumsal bir kulüp yapısı ile yönetilmiştir, bundan sonra da böyle devam edecektir. Teknik direktör arayışlarımız başlamış olup kulübümüzün yapısına uygun, bizi hedefe taşımaya devam edecek bir ekip ile anlaşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”

*Etimesgut’ta kan değişimi yaşandı. Etimesgut Belediyespor’dan yapılan açıklamada; “Taner Öcal ile teknik direktörlük konusunda anlaşma sağlanmıştır. Yuvasına dönen hocamıza ve yeni ekibine hoşgeldin diyor, kulübümüz çatısı altında başarılar diliyoruz” ifadeleri yer aldı.

*1922 Konya’da kadro dışı haberleri paylaşıldı. Kulüp açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Karatay Termal 1922 Konyaspor’umuzda 4 oyuncuyla sözleşme feshedildi. Karatay Termal 1922 Konyaspor’umuzun futbolcularından SeydiKayasoy, Hamit Kulya, Süleyman Selak ve Doğan Karakuş ile yapılan görüşmeler sonucunda karşılıklı anlaşılarak sözleşmeleri fesh edilmiş olup takımımıza verdiği hizmetlerden dolayı kendilerine teşekkür eder, bundan sonraki kariyerlerinde başarılar dileriz.”

*Görkem Bitin Eyüpspor’da. Eyüpspor Kulübü’nden yapılan açıklama şöyle: “Misli.com 2’nci Lig’de lider olan Eyüpsporumuz, Kırklarelispor’danforvet oyuncusu Görkem Bitin ile 2 buçuk yıllık sözleşme imzaladı. 22 yaşındaki genç forvet Görkem Bitin bu sezon forma giydiği 14 maçta 7 kere fileleri havalandırmayı başardı. Görkem Bitin’e hoş geldin diyor, Eyüpspor forması altında başarılar diliyoruz.” Görkem Bitin, Kırklarelispor formasıyla geldiği Gazi Stadı’nda GMG Kastamonuspor ağlarını 2 kez havalandırmıştı.