Belediyespor mağlup başladı

Hentbolda ülkemizi Avrupa arenasında temsil eden Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, ilk Türk kadın takımı olarak mücadele ettiği DELO EHF Şampiyonlar Ligi B Grubu ilk maçında Danimarka’nın Odense Handbold takımına 25-31 mağlup oldu.
Kastamonu Merkez Spor Salonu’nda oynanan müsabakanın ilk yarısı da 11-15 Odense Handbold’un üstünlüğüyle sona erdi.
Müsabaka karşılıklı goller ile başladı ve ilk 5 dakika 2-3 Odense’nin üstünlüğü ile geçildi. 10’ncu dakikada da 5-6’lık skor ile konuk ekibin üstünlüğü vardı. 11’nci dakikadan sonra konuk ekip aradaki farkı iki sayıya çıkardı. Özellikle ilk 15 dakika içerisinde takımların birbirine üstünlük kurmakta zorlandıkları daha çok yapılan basit hatalar sonucu gole ulaştıkları görüldü. İlk 15 dakika 6-9 konuk ekip Odense’nin üstünlüğü ile geçildi.
İlk devrenin sonlarına kadar müsabaka aynı tempoda devam ederken, temsilcimiz yakaladığı fırsatları değerlendiremedi ve ilk devreyi 11-15 geride kapadı.
Kastamonu Belediyespor ilk devrede yüzde 58 atak etkinliği ile oynarken, Odense ise yüzde 71 etkinlik yakaladı.
İkinci devreye Sara’nın golü ile temsilcimiz başladı ve aradaki farkı eritmek için daha iyi savunma yapmaya çalıştı. Temsilcimizin daha istekli olması aradaki farkı 15-17 ile iki sayıya indirdi. Ancak yapılan basit hatalar ve hücumda etkisizlik aradaki farkın 6 sayıya kadar çıkmasına sebep oldu. 47’nci dakika Odense’nin 18-24 üstünlüğü ile geçildi.
Maçın son 5 dakikasına temsilcimiz 21-28 geride girdi ve Odense farkın kapanmasına fırsat vermeyerek 25-31 salondan galip ayrıldı.
Kastamonu Belediyespor, Şampiyonlar Ligi’ndeki ikinci maçını 19 Eylül’de Rusya deplasmanında CSKA karşısında oynayacak.