Buceshi: “Daha hızlı daha agresif olmalıyız”

Kastamonu Belediyespor’un Rumen antrenörü Costica Buceschi, maç sonrası yaptığı açıklamada sonuç için üzgün olduklarını söyledi.
Rakip takımı tebrik ettiğini söyleyen Buceschi, maçın büyük kısmında rakibin iyi bir performans gösterdiğini belirtti. Buceschi, “Kendileri sürekli şampiyonlar liginde oynayan çok iyi takımlardan. Biz daha yeni bir takımız. İlk defa şampiyonlar ligine katıldık. Ben daha yeni geldim takımın başına, çok antrenman yapamadık. Umarım sonraki maçlarda hücumda daha hızlı ve agresif bir takım izleriz” dedi.
Buceshi, açıklamalarında kadroya takviye talebini yineledi ve 2-3 transferin şart olduğunu söyledi.
Kastamonu Belediyespor oyuncularından Jovanka Radicevic de rakibin maç içinde iyi bir takım olduklarını gösterdiklerini kaydetti.
Şampiyonlar ligindeki ilk maçlarını oynadıklarına işaret eden Radicevic, “Sonraki maçlarda çok daha iyi olmaya çalışacağız. Kesinlikle şampiyonlar liginde anahtar sonuna kadar savaşmak, asla pes etmemek ve sonunda umarım ki galip gelmeyi beklemektir diye düşünüyorum.” diye konuştu.
Odense Handbold’ün antrenörü Hansen Ulrik Kirkely ise maç öncesi çalışmalarını maça yansıttıklarını söyledi. Zor durumda bile maçı lehlerine çevirebildiklerini aktaran Kirkely, “Maçı kazandığımız için çok mutluyuz. Taktiksel açıdan çok iyi hazırlanmıştık. Elimizde iyi oyuncular var. Maçı kontrol ettiğimizi düşünüyorum. Ne zaman sıkıntı yaşasak hızlı ve agresif oyunumuzla maçı tekrar kontrolümüz altına almayı başardık ve galip gelen biz olduk.” ifadelerini kullandı.
Odense Handbold oyuncularından Bidstrup Mia Rej de zor bir takımla oynamalarına rağmen maçı kazandıkları için mutlu olduğunu dile getirdi.