Beşdeğirmenler’de TRAFİK FACİASI

Kastamonu'da otomobilin dereye yuvarlanması sonucu biri uzman çavuş 3 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı. ( Bilal Kahyaoğlu - Anadolu Ajansı )

Trafik terörü hafta sonunu da boş geçirmedi.
Son günlerde birinin acısı bitmeden diğerinin yaşandığı trafik kazalarına dün bir yenisi daha eklendi.
Ankara yolunun Beşdeğirmenler mevkiinde meydana gelen kazada, Güneydoğu’da bölücü teröre karşı mücadele etmekte olan Uzman Çavuş Hakan Küçük ile babası Recep Küçük ve aneannesi Nuriye Karavelioğlu hayatını kaybetti; Safiye Karavelioğlu (43), Sakine Küçük (51) ile S.K. (9) ise yaralandı.
Geçici görevle silopi’de bulunan Uzman Çavuş Hakan Küçük’ün, birliğinin bulunduğu Çankırı’dan söz kesmek için Kastamonu’ya gelmekte oldukları sırada yaşanan kaza, genç askerin direksiyon kontrolünü kaybetmesi sonucu meydana geldi.
Kontrol dışı kalan 38 ZU 286 plakalı otomobil, yoldan çıktı ve taklalar atarak dere yatağına uçtu.
Hakan Küçük ile araçta bulunan babası Reşit Küçük ve anneannesi Nebiye Karavelioğlu olay yerinde hayatını kaybetti.
Kazada yaralanan Safiye Karavelioğlu (43), Sakine Küçük (51) ile S.K. (9) ise olay yerine çağrılan 112 Acil Sağlık ekiplerince Kastamonu Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Can pazarının yaşandığı kazada hayatını kaybedenler cumhuriyet savcısının ve Olay Yeri İnceleme ekiplerinin incelemesinin ardından morga kaldırıldı. Kaza sonrası emniyet güçleri olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alırken, otomobil dere yatağından çekici yardımıyla çıkarıldı.