BÜYÜK ACI

Kastamonuspor taraftar ğrubunun duayen ismi Nejdet Çiftci’nin (Neco) oğlu, Kastamonuspor’un tribün liderlerinden Oğuz Çiftci’nin kardeşi Onur Çiftci, hafta sonunda arkadaşlarıyla birlikte gittiği Sinop’ta boğularak hayatını kaybetti.

Babası ve ağabeyi gibi Kastamonuspor tutkunu olan, ayrıca aktif olarak spor yapan ve Türkiye Kulüplerarası Kızak Şampiyonası’nda derecesi bulunan Onur Çiftci, dün gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

 

Kastamonu’da spor camiasının çok yakından tanıdığı Neco lakaplı Nejdet Çiftci’nin oğlu, Kastamonuspor’un tribün liderlerinden Oğuz Çiftci’nin kardeşi Onur Çiftci, hafta sonunda arkadaşlarıyla birlikte gittiği Sinop’ta boğularak hayatını kaybetti.
Sinop Gelincik Mahallesi Öztürkler mevkiinde denize giren 18 yaşındaki Onur Çiftci, boğulma tehlikesi geçirdi. Vatandaşların ve kurtarma ekiplerinin müdahalesi ile sudan çıkarılan Onur Çiftci, 112 ekiplerince kaldırıldığı Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Onur’dan geriye, babası, ağabeyi ve diğer taraftarlarla birlikte evleri bildikleri Kastamonuspor tribünlerinde çakilmiş bu sıcacık fotoğraf hatıra kaldı…

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nde görevli babası Nejdet Çiftci ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde görevli ağabeyi gibi Oğuz Çiftci gibi tribünlerde büyüyen ve Kastamonuspor 1966’yı hemen hemen tüm deplasman maçlarında dahi yalnız bırakmayan, kendisi de aktif bir sporcu olan ve Türkiye Kulüplerarası Kızak Şampiyonası’nda derecesi bulunan Onur Çiftci’nin dün düzenlenen cenaze töreninde tabutunun üzerine isminin yazılı olduğu kırmızı-siyahlı fıorma ve takım kaşkolu konuldu.
Hz.Pir Şeyh Şaban-ı Veli Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına ve Mercan Kadı Mezarlığı’ndaki törene Belediye Başkanı Tahsin Babaş başta olmak üzere çok sayıda isim katıldı.
Bir süredir tedavi gören baba Nejdet Çiftci, ağabey Oğuz Çiftci ve anne İsmet Çiftci cenazede güçlükle ayakta durabildi. Genç yaşta hayata veda eden Onur Çiftci’nin arkadaşları da cenazede uzun süre gözyaşı döktü. (ERHAN VEREN)