Bir puandan daha fazlası

GMG KSK ilk deplasman puanını Mamak FK’den alırken galibiyeti kaçıran taraftı. Deplasmanda çıkarılan bir puandan çok daha fazlası ise takımın galibiyeti kaçıran taraf olarak oynadığı futbolla güven kazanması, genç isimler Oğuzhan ve Eren’in ortaya koydukları performansla geleceğe yönelik yaktıkları umut ışığı oldu.

İlk 3 haftada 3 puanla tanışamayan ve haftaya sadece 1 puanla giren temsilcimiz GMG Kastamonuspor, Ankara deplasmanında Mamak Futbol Kulübü ile karşılaştı. TCDD Ankara Demirspor Tesisleri’nde pandemi tedbirleri çerçevesinde seyircisiz oynanan karşılaşma, her iki takımın da ilk 45 dakikada bulduğu gollerle 1-1 sona erdi.

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf ev sahibi ekip Mamak FK oldu. Kadrosunda bir dönem Kastamonuspor forması giyen Özkan Toprak ve Salih Sefercik’i de bulunduran Mamak FK, GMG Kastamonusporlu futbolcuların özellikle ilk yarım saatteki top kayıplarını da iyi değerlendirdi ve ard arda pozisyonlar buldu. Özkan Toprak’ın 15.dakikada kaydettiği penaltı golü ile maçta skor üstünlüğünü ele geçiren ev sahibi ekip, 28.dakikada gelişen ve 2’ye 1 devam eden mutlak gol pozisyonundan ise yararlanamadı. Dakikalar 33’ü gösterdiğinde Alican’ın düşürülmesine hakem penaltı noktasını gösterdi. Faruk Öcal’ın ilk vuruşunu kaleci kurtardı ancak hakem çizgi ihlali tespit ederek atışın tekrarlanmasını istedi. Bu dakikada ev sahibi ekip oyuncuları uzun süren itirazlarda bulundu. Öcal’ın ikinci vuruşunda ise top ağlarla buluştu. İlk devrenin kalan dakikalarında başka gol olmadı ve taraflar soyunma odasına 1-1 eşitlikle girdi.

İkinci devreye ise daha iyi başlayan ve bunu da kalan dakikalara yayan bir GMG Kastamonuspor takımı vardı. 45 ve 50. dakikalar arasında iki köşe atışı elde eden temsilcimiz, ilerleyen dakikalarda önemli gol pozisyonları yakaladı. Eren’in 75.dakikada oyundan alınmasıyla saha içinde taktik değişikliğine giden Teknik Direktör Ekrem Al, Metincan Cici’yi ileriye çekti, Oğuzhan’ı sola, Birkan’ı ise sağa aldı. Özellikle son 10 dakikada Oğuzhan’ın soldan bindirmeleri ile ciddi ataklar elde eden temsilcimiz, buna rağmen galibiyet golünü bulamadı ve karşılaşma 1-1 sona erdi.

Karşılaşmanın yıldız ismi, ortaya koyduğu olağanüstü performansla Oğuzhan oldu. Taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Oğuzhan, rakip takımın sağ kanadını adeta parçaladı. Maçın ardından yapılan değerlendirmelerde, Oğuzhan’ın son vuruşlarda ve paslarda biraz daha dikkatli olması halinde takımına çok büyük katkı sağlayacağı yönünde oldu. Metincan Cici ise, ortaya koyduğu performansla geçtiğimiz sezonun çok gerisinde olduğunu bir kez daha gösterdi.