Ekrem Al: “Zaman içerisinde daha da güçleneceğiz”

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ekrem Al, Mamak FK maçı sonrasında yaptığı değerlendirmede, “Gençlerden verim almaya başladık. Zaman içerisinde daha iyi oldukça biz de daha çok güçleneceğiz” dedi.

Mamak FK maçının ilk yarısında kötü ikinci yarısında ise galibiyeti kaçıran taraf olduklarını söyleyen Ekrem Al, “İlk yarı itibariyle daha panik ve dağınık oynadık. Aşırı motivasyondan da kaynaklanmış olabilir. Ama ikinci yarı daha derli topluyduk. Bilinçli ataklar yaptık. Kale içerisinde kaçırdığımız üç net pozisyonumuz var. Ama atamadık. Sonuç olarak takımımızın her puana ihtiyacı var. Bu sefer bir puan aldık. Biz aslında üç puana çok ihtiyacı olan bir takımız. Özellikle bugünkü maçın ikinci yarısında ortaya koyduğumuz oyunla bu üç puanı alabilirdik” diye konuştu.

Oğuzhan Doğan ve Eren Evin’i performanslarından ötürü beğendiğini de söyleyen Ekrem Al, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her maç takımda bazı değişiklikler yapıyoruz. Genç isimleri sahaya çıkarıyoruz. Verim almaya başladık. Zaman içerisinde daha iyi oldukça biz de daha çok güçleneceğiz. Oğuzhan Doğan çok iyiydi. Çok istekli bir oyun ortaya koydu. Takımı taşıyıcı ve yönetme pozisyonunda çok iyi işler yaptı. Eren’in ilk kez ilk 11’de sahaya çıkmasına rağmen sırıtmadı, pozisyonlara girdi. İki mutlak gol kaçırdı. En azından koşuyor, savaşıyor ve kazanmak istiyor. Bizim istediğimiz de bu. Sonra Ömer Faruk oyuna girdi. O da güzel işler yaptı. Yeni gençlerimiz de yolda. Bu şekilde takviyelerle başarmaya çalışacağız.”