"Biz, takım oyuncusu arıyoruz"

Kastamonuspor 1966 kulüp başkanı Mahir Altıkulaç, takımlarının Antalya kampını, bugün oynayacakları Akhisar Belediyespor maçını ve ligin ikinci yarısını  değerlendirdi.

Kamplarının çok yararlı geçtiğini söyleyen Başkan Altıkulaç, “Ziraat Türkiye Kupası’nda bugün Süper Lig’in güçlü ekibi Akhisar Belediyespor ile oynayacağımız karşılaşmada ilimizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Kupaya renk ve heyecan kattığımızı düşünüyoruz. Bunun yanı sıra Ziraat Türkiye Kupası maçlarında verdiğimiz emeğin karşılığında bir futbol izliyor ve takımımızın yerinin 3. Lig olmadığını herkese gösteriyoruz. Bu durum bizlere büyük gurur ve mutluluk veriyor. Akhisar Belediyespor tabiî ki Süper Lig’in en güçlü ekibi ancak bizde çıktığımız tüm maçları kazanmak istiyoruz. Futbol gönül, emek ve birlik beraberlik işi. Bu çizgiden sapmadan Belediye Başkanımız Tahsin Babaş önderliğinde yürüyüşümüzü sürdürmek istiyoruz” dedi.

Ligin ikinci yarısında yoğun bir maç temposunun kendilerini beklediğini söyleyen Başkan Altıkulaç, “Bu noktada ligin öneminin bilincinde hareket edeceğiz. Ziraat Türkiye Kupası’nın tabiî ki bir yorgunluğu oluyor. Ancak burada ilimizin tanıtımına çok önemli katkılar sağlanıyor” diye konuştu.

Antalya kampında eksiklikleri de daha net görebildiklerini söyleyen Altıkulaç, “Teknik direktörümüz Ahmet Duman’ın raporu doğrultusunda transfer çalışmalarımız sürüyor. Sol açık mevkiine Halil Çelik’i transfer ettik. İyi bir transfer yaptığımızı düşünüyorum. Bizim için önemli olan çok transfer yapmak değil doğru transferi gerçekleştirmek. Bireysel yıldızlardan çok takımımıza uyum sağlayacak ve katkı verecek isimler üzerinde duruyoruz. Yani takım oyuncusu arıyoruz” dedi.

Kaleci transferi noktasında da görüşmelerinin sürdüğünü söyleyen Başkan Altıkulaç, “En kısa sürede bu transferi de gerçekleştirmek istiyoruz. Devre arasında transfer yapmak biraz daha zor ve titizlik istiyor. En doğru ismi transfer etmek adına ince eleyip sık dokuyoruz. Stoper transferi içinde çalışmalarımız sürüyor. Şampiyonluk yolunda hata yapmadan ilerlemek istiyoruz. Birlik ve beraberliğimizin sayesinde bu sezonunda mutlu sonla biteceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.