“İcraat yapmak yerine birbirimize küsüyoruz”

İl Genel Meclisi Ocak ayı son toplantısı Mehmet Kayıkcı başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıya AK Parti’li Doğanyurt üyesi Hüseyin Yavuz’un sözleri damga vurdu. Kağıt üzerinde herşeyin mükemmel göründüğünü ancak gerçekte ise bir hantallığın söz konusu olduğunu savunan Hüseyin Yavuz, “Kastamonu bürokrasisindeki bu hantallık nereden kaynaklanıyor? Bunu çözmemiz lazım. Kağıt üzerinde ilimizi görünce hevesleniyoruz, ama gerçekte durum böyle değil. İlçelere yapılacak yol açma çalışmaları veya başka işler için merkezden makine götürüyoruz. Bu durum hem kurum açısından hem de yöre halkı açısından sıkıntı yaratıyor. Biz buraya ilimizi ve ilçemizi geliştirmek için geldik, ama icraat yapmak, iş üretmek yerine birbirimize küsüyoruz” dedi.
CHP’li Abana İGM Üyesi Hasan Tığlı ise ilçe şantiyelerindeki makine parkının çok eski olduğunu dile getirdi ve “İlçelerdeki şantiyelere takviye yapmamız lazım. İlçelere daha iyi hizmet gitmesini sağlamak için şantiyelerdeki makine parkını yenilemeliyiz. İlçelere hurda makinelerle hizmet götürmeye çalışıyoruz. Bu durum böyle devam edemez. Şantiyelere ne gerekiyorsa alalım mazerete yer bırakmayalım” diye konuştu.
İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı ise bu yıl yaklaşık 15 milyon liraya mal olan makine parkı yenilmesini hatırlattığı konuşmasında, “Son zamanlarda yerleşik alanla ilgili çalışıyoruz. Bu çalışmaları kim başlattı. Şimdiye kadar neden başlamamıştı? Bu vilayet için çalışanların, bir şeyler yapanların haklarını da teslim etmeliyiz” dedi.