“Bizim canımız yandı, başkalarının yanmasın”

Mıcırın yol açtığı kazada ağır yaralanan sürücü hayatını kaybetti

 

  • İhsangazi yolunda mıcıra kapılıp devrilen otosunda ağır yaralanan Mehmet Reşit Olağ, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayıp can verdi.
  • Memleketi Batman’da dün son yolculuğuna uğurlanan 57 yaşındaki Olağ’ın acılı yakınları, “Karayolları’nın asfalt yapımında, yol onarımında kullandığı mıcırlar kazalara, bunun sonucunda ölümlere, yaralanmalara, ayrıca maddi zararlara sebep oluyor. Biz bu acıyı yaşadık başkaları da yaşamasın, acil önlemler alınsın” dediler.

 

Kastamonu – İhsangazi yolunun Karaçomak Barajı mevkiinde önceki gün mıcır yüzünden meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan Mehmet Reşit Olağ (57) kurtarılamadı…

İşadamı M. Salih Olağ, Samet Olağ ve Mesut Olağ’ın kardeşleri, Zeliha Olağ’ın da eşi olan Mehmet Resit Olağ’ın cenazesi, memleketi Batman Merkez’de dün ikindi sonrası kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığına defnedildi.

Mıcır kurbanı olan Olağ’ın acılı yakınları, “Karayolları’nın asfalt yapımında, yol onarımında kullandığı mıcırlar kazalara, bunun sonucunda ölümlere, yaralanmalara, ayrıca maddi zararlara sebep oluyor. Biz bu acıyı yaşadık başkaları da yaşamasın, acil önlemler alınsın. Yollara dökülen asfalt sonrası serilen mıcırlar acilen süpürülsün. Mıcırlı yolda araçlar buzda kayar gibi kayıyor. Sürücü de direksiyon hâkimiyetini kaybediyor. Bu tür asfalt çalışmaları bu bölgede oluyor, başka yerde böyle bir yol yapımı çalışması yok.  Bizim canımız yandı başkalarının canı yanmasın” dediler.

CM