TARAFTAR destek verdi, destek istedi

Ligin başlamasına 22 gün kalmasına karşın transfer tahtası hala kapalı olan ve belirsizliğin hüküm sürdüğü KqGMG Kastamonuspor’da dün tesise giden taraftarlar takımın yanında durdu, külübe destek olunması adına çağrıda bulundu.

Taraftarları karşılayan ve son durum hakkında bilgi veren Kulüp Sözcüsü Kılınçkıran, “Geçtiğimiz sezonun devre arasından beri bu kulübü oyalayan, sözler veren ama geri çekilen insanlar var. Bunlarla ilgili şu an susuyoruz. Her şey bitmiş değil. Ben zaten bu ilin sahipsiz olduğunu her zaman söyledim, bu takımın sahipsiz olduğu da bir kere daha ortaya çıktı. Bu kulübün esas sahipleri zaten sizsiniz” dedi.

 

27 Ağustos’ta başlayacak lig öncesi belirsizliğin sürdüğü GMG Kastamonuspor’da taraftar, bu belirsizliği en fazla yaşayan takıma sahip çıktı.

Şerife Bacı’nın Torunları Taraftar Grubu, dün İsmail Dikmenli Tesisleri’nde bir araya gelerek zor günler geçiren takımın yanında durdu.

Transfer tahtasını açmayı şu ana kadar başaramayan kulübün ve mevcut kadroyla beklemede olan takımın yanında olduklarını dile getiren taraftarlar, siyasiler, ilin yöneticileri ve işadamlarından destek talep etti.

İsmail Dikmenli Tesisleri’ne gelen taraftarları karşılayan Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Sözcüsü Barış Kılınçkıran son durumla ilgili şunları söyledi:

“Görüşmeler halen devam ediyor. Geçtiğimiz sezonun devre arasından beri bu kulübü oyalayan, sözler veren ama geri çekilen insanlar var.  Bunlarla ilgili şu an susuyoruz. Dün gece yine bazı görüşmelerimiz oldu. Her şey bitmiş değil. Şurada yine 50 kişiyiz. 20’si futbolcu arkadaşlar 15’i gençler geri kalan siz-biz. Ben zaten bu ilin sahipsiz olduğunu her zaman söyledim, bu takımın sahipsiz olduğu da bir kere daha ortaya çıktı. Bu kulübün esas sahipleri zaten sizsiniz. Şu anda ciddi emeklerle bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Sözleri verip geri çekilen insanlarla görüşmelerimiz halen devam ediyor. Bize bir-iki gün daha müsaade edin, bir-iki gün sonra resmi açıklama yapacağız” dedi.