“Bu beraberlik ruhu bizi üst lige taşır”

Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Metehan Babaş, play off hattındaki rakipleri oynadıkları maçlarla çok net gördüklerini söyledi.

Gümüşhanespor karşısında alınan 3-0’lık galibiyetten ötürü çok mutlu olduğunu belirten Metehan Babaş, bu galibiyetin hem Play-Off oynamakta ne kadar kararlı olduklarının bir işareti, hemde Play-Off’a kaldıklarında neleri başarabilceklerinin bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Karşılaşmada hem bireysel hem de takım oyunu anlamında üstünlük sağladıklarını belirten ve ilk yarıda daha farklı bir skorla soyunma odasına gitme fırsatını kaçırdıklarını kaydeden Başkan Metehan Babaş, “Gümüşhanespor’la zorluk derecesi yüksek bir maç oynadık. Gümüşhanespor şampiyonluk yarışından kopmamak, bizde Play-Off iddiamızı sürdürmek için sahaya çıktık. Gazi Stadı, tecrübeli isimlerden kurulu kadroları olan iki takımın mücadelesine sahne oldu. Takımımız hem bireysel anlamda, hemde takım oyunu anlamında rakibe göre daha etkili oldu, üstünlük sağladı. Takımımız maçta belli aralıklarda oyundan kopsada galibiyete uzanmayı başardı. İlk yarıyı daha farklı bitebilir, daha farklı bir skor üstünlüğüyle soyunma odasına girebilirdik. İkinci yarıda yine aynı dinamzimle sahaya çıktık. Bulduğumuz gollerle 3 puanı 3 golle almayı başardık. Böylesi önemli bir maçtan 3 puan aldığımız için mutluyum.Teknik heyetimizi ve futbolcularımızı canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Play-Off hattında yer alan ekiplerden Menemen’le berabere kalıp Hatayspor, Karşıyaka ve Gümüşhane’yi mağlup etmiş olduklarını hatırlatan Başkan Babaş, “Rakiplerimiz de zorlu maçlar oynadılar ama önce biz kendimizden sorumluyuz. Bilindiği gibi ilk devre sonunda biz düşme potasının bir sıra üstündeydik. Bugün grupta 5.sıraya ortak olduk. Bunu sadece kendi maçlarımıza odaklanarak başardık. Bugün baktığımızda Play-Off potasında bulunan rakiplerimizden Hatayspor’u, Karşıyaka’yı ve Gümüşhanespor’u mağlup ettik. Menemen Belediyespor’la da berabere kaldık. Bu hem Play-Off’u ne kadar çok istediğimizi ve kararlı olduğumuzu gösterdi, hemde Play-Off’a kaldığımızda rakiplerimizin ne yapabileceği konusunda fikir sahibi olmamızı sağladı. Bizim burada kurduğumuz yapının diğer kulüplerden daha iyi olduğunu net olarak söyleyebiliriz. Biz kendimizi ve artık yapabileceklerimizi biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Tuzlaspor maçına da 3 puan almak için çıkacaklarını söyleyen Babaş, “Bizim alt sıradaki takım yada üst sıradaki rakip kavramımız yok. Her maçımıza galibiyet hedefiyle, kazanmak için çıkıyoruz. Tuzlaspor’da önemli bir rakip. Çünkü rakibimiz alt sıralardan kurtulma mücadelesi veriyor. Onlarda kazanmak için sahaya çıkacaklar. Ben bu zorlu deplasmandan 3 puanla döneceğimize inanıyorum” dedi.

Kastamonuspor 1966’nın elde ettiği başarıda emeği olan herkese teşekkür ettiklerini de söyleyen Metehan Babaş, “Başarıda, göreve başladığı ilk günden bu yana takımın yanında olan Vali Yaşar Karadeniz, Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir ile Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve Emniyet teşkilatı başta olmak üzere tüm bürokrat ve taraftaların büyük rolü var. Bunlar bizim çok önemli. Valimiz Yaşar Karadeniz’in ve tüm protokolün soyunma odasında futbolcularımızla kucaklaşması şehirde birlik beraberlik ruhunu daha üst seviyeye çıkaracak ve başarıyı yakalamamızda önemli rol oynayacaktır. Yine milletvekillerimiz Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir’e, Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’a tüm yönetim kurulu adına teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca Gümüşhanespor maçında Gazi Stadı tamamen doluydu. Taraftarlarımız takımımızı en iyi şekilde destekledi. İlçelerden gelen taraftarlarımızın sayısıda oldukça fazlaydı. Bu bize Kastamonu’nun ilçeleriyle birlikte Kastamonu’nun etrafında kenetlendiğini gösteriyor. Emniyet teşkilatımıza da ayrı bir parantez açarak teşekkür etmek istiyorum. Maçtan önce ve sonra alınacak tüm güvenlik önlemleriyle yakından ilgilenen İl Emniyet Müdürlüğümüz kulübümüze çok büyük destek veriyor. Emniyet personelimizin taraftarlarımızla olan ılımlı diyalogu ve tavrı tatsız olaylar yaşanmamasında büyük rol oynuyor. Başta Emniyet Müdürümüz Metin Turgay Karabulak olmak üzere büyük fedakarlık örneği gösteren tüm emniyet teşkilatımıza teşekkür ediyorum” dedi.