"İnanılmazlar"

Kastamonuspor 1966’nın mücadele ettiği 2.Lig Kırmızı Grup’ta liderlik koltuğunda bulunan MKE Ankaragücü’nün Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, Kastamonuspor 1966’nın ligin ikinci devresindeki başarını “İnanılmaz” olarak değerlendirdi.
MKE Ankaragücü’nün tüm iç saha karşılaşmalarını canlı olarak yayınlayan Bursa TV’ye tecrübeli futbolcusu Serkan Balcı ile birlikte konuk olan Teknik Direktör İsmet Taşdemir, “Bundan sonraki en önemli maçımız ikinci devrenin en başarılı olan takımı olan Kastamonuspor’la olacak” dedi.
Kastamonuspor 1966’nın inanılmaz bir çıkış yakaladığını söyleyen İsmet Taşdemir, Gümüşhanespor, Menemen Belediyespor, Hatayspor ve Kastamonuspor 1966’nın play off’a kalacağını da belirtti.
Kastamonuspor’a şehrin ve Belediye’nin inanılmaz büyük bir katkısının olduğunu söyleyen İsmet Taşdemir, “Kastamonu, Menemen ve Gümüşhane çok ciddi rakamlar harcadılar. Bizde 5-6 oyuncu yüksek meblağlara oynuyor. Biz de senelik aldığı ücretin aynısına 6 ayda Kastamonu’da oynayan oyuncu var. Devre arasında inanılmaz transferler yaptılar. 14-15 transfer yaptılar. Bu çok riskli ve zor bir olaydır. Biz sezon başında, geçen seneden kalan oyuncularımıza ek transferler yaptık. Sezon başında hem yeni bir takım yapıp hem de hedefe gitmek çok zordur. Bunun daha iyisini Kastamonuspor yaptı. Hem de devre arasında yaptığı transferlerle bunu başardı. İkinci devre mağlubiyet almadılar” diye konuştu.
2.Lig’de uygulanan Play Off sistemini de eleştiren Taşdemir, “2.Lig’deki play off sistemi çok saçma. 3.Lig’deki gibi bir play off sistemi olmalı. Dört takımın 1.Lig’e çıkması gerekir. Birinciler direkt, diğer iki takım ise kendi gruplarından play off maçları sonunda çıkmalı. Yetkililer bu konuyu değerlendirmeli” dedi.