Bu nasıl federasyon?

Hentbol Kadınlar 1.Ligi’nde mücadele eden Araç Belediyespor, ligin ilk haftasındaki maçla ilgili kararı bekliyor, 51 gündür federasyondan konuyla ilgili tek bir açıklama yok.

Ligin açılış karşılaşmasında İstanbul temsilcisi Maltepe Spor Kulübü’nün maça çıkmayacağını beyan etmesi üzerine, federasyondan alınan teyitle birlikte Araç Belediyespor karşılaşmaya gitmedi. Ancak üzerinden 51 gün geçmesine rağmen, Araç Belediyespor’un beklediği hükmen galibiyet kararına ilişkin somut bir adım atılmadı. Federasyonun sitesinde de maç hala oynanmamış gözüküyor. 3 Ekim’den bu tarafa verilmeyen karar hentbol takipçilerinin takdirine bırakıldı.

EGO MAÇIYLA İLGİLİ GELİŞME DE YOK

Öte yandan ligin 7’nci haftasında namağlup iki takım olan Araç Belediyespor ile EGO Spor Kulübü karşılaşmış, mücadele 30-31 EGO’nun üstünlüğüyle sona ermişti. Ancak maçta tüm hentbol kamuoyu tarafından kabul gören birkaç kural hatası nedeniyle karşılaşmaya Araç yönetimi tarafından itiraz edildi. 14 Kasım’da oynanan bu karşılaşma sonrasında da federasyon tarafından yapılmış tek bir satır açıklama bulunmamakta.

Türkiye Hentbol Federasyonu, pandemi döneminde tamamen işlemez hale geldi. Hentbol camiası madem yeni bir şey ortaya koyamıyorlar, hiç olmazsa diğer federasyonları örnek alsınlar görüşünde birleşti.

Bütçesi ve yapısı gereği belki muadil teşkil etmez ama Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu sevk ve karar olmak üzere haftada birkaç gün kamuoyuyla bütün sonuçları paylaşarak bu işin yapılabileceğini gösteriyor.