Yurdum GSK’nın rakipleri belli oluyor

Basketbol Erkekler 2.Ligi’nde bu sezon ilimizi temsil edecek olan Yurdum Gençlik ve Spor Kulübü’nün rakipleri bugün belli olacak.

26 takımın mücadele edeceği lig, pandemi şartlarından dolayı 4 ayrı grupta oynanacak. 6’şarlı iki grup ve 7’şerli iki grup olmak üzere kurada dağılım yapılacak. Gruplarında ilk 4 sırayı alan toplam 16 takım adını çeyrek finale yazdıracak. Çeyrek finalde çapraz eşleşme yapılacak ve 2 galibiyet alan takımlar son 8’e kalacak.

8 takım için 4’erli 2 grup yapılacak. Gruplarında ilk 2 sırayı alan takım Final-Four oynama hakkı elde ederek bir üst lig için mücadele edecek.

Muhtemel rakipler ise şu şekilde: Ankara TED Kolejlileri, Bursa Geçitspor, Ankara Anadolu Panterleri, Mersin BŞB GSK, Aydın Nazilli Belediyespor, Ankara BŞB Ego Spor, İstanbul Kadıköy SK, Ankara Tema Koleji Yenişehir, Ankara Altınel Spor, İstanbul Harem Spor, İzmir Batı Ege SK, Tekirdağ Çorlu Belediyespor, İzmir Ege Sportif, Ankara Çözüm Koleji Spor, Adana Seyhan Belediyespor, İstanbul Beylikdüzü Basketbol İhtisas, Ankara Etimesgut Belediyespor, Tekirdağ Saray Belediyespor, Kocaeli Darıca Gençlerbirliği SK, Erzurum BŞB Spor, İstanbul BŞB Spor, İstanbul Asya Kartalları SK, İstanbul Hedef Takım, Samsun Doğa Koleji İlkadım 55 GSK, Kayseri Kayserigaz GSK.