“Bu ödenekler yıl içerisinde daha da artacak”

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, 2021 yatırım programında ilimize düşen payın büyük bölümüne sahip olan sulama yatırımlarına ayrılan ödeneklerin yıl içerisinde artacağını söyledi.

 

DSİ 23.Bölge Müdürüİbrahim Yaroğlu’na yaptığı ziyaret sonrasında açıklamada bulunan Çelik, DSİ’ye ayrılan ödeneklerin 2.5 katına çıktığına dikkat çekti.

 

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik,DSİ 23.Bölge Müdürü İbrahim Yaroğlu’nu ziyaretinden sonra yaptığı açıklamada, DSİ yatırımlarına ayrılan ödeneklerin 2.5 katına çıktığını ve yıl içerisinde daha da artacağını söyledi.

Çelik, ziyaretle ilgili açıklamasında şöyle dedi:

“DSİ 23.Bölge Müdürümüz İbrahim Yaroğlu’nu ziyaret ederek ilimizde devam eden ve planlanan yatırımlarla ilgili istişarede bulunduk.

Kastamonu’muzda yapımı devam eden;

-140 Bin dönüm araziyi sulayacak olan Obrucak Barajı ve sulaması,

-92 bin dönüm araziyi sulayacak ve Kastamonu Merkezinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Kırık Barajı ve sulaması,

-43 bin dönüm araziyi sulayacak olan Araç Barajı ve sulaması,

-10 bin dönüm araziyi sulayacak ve Taşköprü’nün içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Hasanlı Barajı ve Sulaması,

-Sulamaya açılan 31 bin 500 dönüme ilaveten 16 bin 500 dönüm araziyi daha sulayacak olan Daday Bezirgan Hazım Kılıç Sulaması ikmali,

-1440 dönüm araziyi sulayacak olan Pınarbaşı Aşağısökü Barajı,

-5 bin 860 dekar araziyi sulayacak Tosya Akbük Barajı,

-5 bin 590 Dekar araziyi sulayacak olan Tosya Çukurhan Barajı ile diğer sulama ve taşkın koruma işleri için 2021 yılı başlangıç ödeneği olarak yaklaşık 200 Milyon TL ödenek tahsis edilmiştir.

Yıl içerisinde bu ödenekler inşallah daha da artacak ve ilimizin kalkınmasına büyük katkı sağlayacak olan bu projelerdeki çalışmalar hızla devam edecektir.

Genelde 2021 yılı için DSİ ödeneklerinin 2.5 katına çıkmasını ve bahsetmiş olduğum ödeneklerin ilimizdeki projelere aktarılmasını sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye, DSİ Genel Müdürümüz Sayın Kaya Yıldız’a, gayretli çalışmaları nedeniyle DSİ Bölge Müdürümüz Sayın İbrahim Yaroğlu’na ve DSİ 23.Bölge Müdürlüğümüz personeline teşekkür ediyorum.”