“Tereddüt etmeden aşılarınızı olun”

26.Bölge Kastamonu-Çankırı-Karabük Eczacı OdasıBaşkanı Ecz. İhsan Orkun Yılmaz, “Vatandaşlarımızın tereddüt etmeden, aşılama takviminde sıraları geldiğinde  aşılarını olmalarını rica ediyorum” dedi.

 

26.Bölge Kastamonu-Çankırı-Karabük Eczacı Odası Başkanı Ecz. İhsan Orkun Yılmaz, Koronavirüs Kovid-19 salgınına karşı bağışıklığın ancak aşıyla mümkün olacağını belirtti ve “Vatandaşlarımızın tereddüt etmeden, aşılama takviminde sıraları geldiğinde  aşılarını olmalarını rica ediyorum” dedi.

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Yılmaz şunları söyledi:

“2019 yılının son çeyreğinde ortaya çıkan,tüm dünya ile beraber ülkemizide esir alan,yaşam tarzımızı tümden değiştiren Koronavirüs’e karşı ulus olarak büyük mücadele vermekteyiz.Maske,mesafe ve hijyen kurallarına uyarak virüsün yayılmasını engellemeye çalışıyoruz… Bu dönemde birçok sağlık çalışanımızı kaybettik.Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın ruhları şad,mekanları cennet olsun… Yakınlarına da başsağlığı ve sabırlar diliyorum…

Bu virüse karşı toplumsal bağışıklığımızı kazanmamız gerekiyor.Bu bağışıklık anca aşılanma ile mümkün olacaktır.Nitekim 14 Ocak 2020 tarihi itibarı ile Çin’den gelen Koronavirüs  aşısı ile öncelikle sağlık çalışanlarının aşılanmasına başlanmıştır.Eczacılar ve eczane çalışanlarımız da bu öncelik içerisinde yer almaktadır.26.Bölge Kastamonu Eczacı Odası’na bağlı 3 ilde(Kastamonu,Çankırı,Karabük)eczacı ve eczane çalışanlarımızın aşılanmasına devam edilmektedir.Umarım tüm vatandaşlarımız hızlıca aşılanır,toplumsal bağışıklığımız bilimsel olarak gerçekleşir.

Vatandaşlarımızın tereddüt etmeden, aşılama takviminde sıraları geldiğinde aşılarını olmalarını rica ediyorum…

Tabii ki aşı olduktan sonrada maske,mesafe ve hijyen kurallarına, uzmanların öngördüğü sürece uymamız gerektiğinin de altını çiziyorum…

Aşı sağlıktır… Sağlık herşeydir…”