Bütünşehir hazırlığı

Kastamonu Belediye Başkanlığı, çok kısa bir süre içerisinde hayata geçirilmesi beklenen“Bütünşehir” uygulaması öncesi hazırlıklarına başladı.

Belediye Meclisi’nin son toplantısında araç ve makine markına takviye yapılması amaçlı karar bunun ilk adımı olurken, yeni asfalt şantiyesi kurma yönünde de harekete geçildi.

ERHAN VEREN

Kastamonu Belediye Başkanlığı, çok kısa bir süre içerisinde hayata geçirilmesi beklenen“Bütünşehir” uygulaması öncesi hazırlıklarına başladı.

Bütünşehir uygulamasının hayata geçmesiyle il geneline hitap edecek olan Kastamonu Belediyesi, bu yöndeki ilk adımını geçen haftaki Meclis toplantısında araç alımı konusunda alınan kararla attı.

Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a araç alımı için İller Bankası’ndan 3 milyon 850 bin lira kredi kullanması için yetki vermişti. Alınacak olan kredi ile Kastamonu Belediyesi bünyesine 4 adet çift kabin 4×4 arazi taşıtı, 14 adet çift kabin kamyonet, 16 adet camlı koltuklu kamyonet, 4 adet çift kabin 4×2 arazi taşıtı, 1 adet tek kabin kamyonet, 2 adet panelvan, 1 adet 8×4 kamyon, 1 adet çekilir tip yol süpürgesi, 1 adet lastik tekerlekli silindir alımı gerçekleştirilecek. Belediye, bu yeni araç filosuyla hem bünyesindeki kiralık araç sayısını en aza indirecek hem de ileri ki dönemde geçilmesi kesin gözüyle bakılan Bütünşehir uygulamasına da hazır olacak.

Belediye, araç parkına yapacağı bu takviyeyi Güneykent Projesi’nin altyapı çalışmalarına yönelik olarak da düşünüyor.

Belediye’nin ayrıca “Satıh kaplamalı emisyon asfalt şantiyesi” kurma yönünde de bir girişimde olduğu, yeni asfalt şantiyesinin de mevcudun hemen yanına inşa edileceği öğrenildi.