“Büyülendim”

Yurtiçi ve yurtdışında önemli turizm yatırımları bulunan GMG Kastamonuspor’un Onursal Başkanı, işadamı Cengiz Aygün, Yurduntepe Ilgaz-2 Kayak Tesisleri’ni gezdi, beğenisini ““Yurduntepe’ye daha önce de gelmiştim ancak o zaman faal değildi. Şimdi gördüğüm tesis karşısında büyülendim. Müthiş etkilendim. Burayı gördükten sonra, niye daha önce gelmedim ki diye kendi kendime kızdım” diye dile getirdi.

İl Genel Sekreteri Karahasan ise, “Cengiz Aygün, Kastamonumuzun çok önemli bir değeridir. Birçok yatırımda hayırseverliği ile katkıda bulunmuş biridir. Ayrıca hem bir Kastamonulu hem de turizmci kimliği ile de tesis hakkında görüşleri bizler için çok önemli. Tesisimizi görmesini özellikle istedik. Yaptığı değerlendirmeleri de bizleri hem mutlu etti hem de gurur verdi” diye konuştu.

 

Aygün Şirketler Grubu ile GMG Kastamonuspor’un Onursal Başkanı Cengiz Aygün, geçirdiği operasyon nedeniyle açılışına gelemedeği Yurduntepe Ilgaz-2 Kayak Tesisleri’ni gezdi.

Oğlu Ali Aygün, yakın çalışma arkadaşları Engin Şekercioğlu, Yunus Emre Cankurt, Samet Özgün ve Musa Hüseyin’le birlikte geldiği Yurduntepe’de İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan tarafından gezdirilip bilgilendirilen Aygün, beğenisini, “Genel Sekreterim, size bir şey söylemek isterim ki, ben burayı gördükten sonra,niye daha önce gelmedim ki diyekendi kendime kızdım” ifadesiyle dile getirdi.

Mart ayında olunmasınakarşın pistte yaklaşık bir metrekalınlığında  kar olması, başta Kastamonu’dan gelenler olmak üzere  gençlerin, okulların ilgisini ve profesyonelce kayak yapanların olumlu görüşlerini Aygün’e aktaran Genel Sekreter Karahasan, tesisin sadece Kastamonu’nun değil tüm ülkenin önemli bir turizm değeri olduğunu belirtti.

Aygün ve beraberindekiler teleferikle çıktıkları orta istasyonda ve sonrasında yine teleferikle geçtikleri günübirlik istasyonda gözlemleme imkanı buldukları manzaranın olağanüstülüğünü dile getirdiler.

Aygün ve Karahasan, günübirlik tesisinde günün değerlendirmesini yaptılar.

Cengiz Aygün, izlenimlerini şöyle dile getirdi:

“Yurduntepeye daha önce de gelmiştim ancak o zaman faal değildi. Şimdi gördüğüm tesis karşısında büyülendim.Müthiş etkilendim.Bu kadar kısa zamanda böyle büyük bir tesisin hizmete girmesi adına Genel Sekreterimiz başta olmak üzere tüm yetkililere binlerce kez teşekkür ediyorum.Bugün gezdiğim, gördüğüm muhteşem tesisin açılışına rahatsızlığım nedeniyle katılamamıştım.Görmek ayrıntıları ile gezmek bugüne kısmet oldu. Tesis o kadar güzel ve etkileyici ki bir güne, birkaç saate sığması mümkün değil. Buraya gelenlerin tıpkı benim gibi mutlaka bir kez daha gelmeliyim diyeceklerine eminim. Benim Kastamonu’ya her geldiğim zaman uğramadan dönmediğim yerlerim var. Şeyh Şaban-ı Veli Hz. Pir gibi…Bundan sonra bir yerim daha var. Yurduntepe’ye uğramadan da dönmem artık.Sizler burada yaşarken belki de çok fazla farkında olmayabilirsiniz ancak dışarıdan gelen birinin gözüyle baktığımızda ne kadar önemli bir tesis olduğunu görebilirsiniz. İlimize, ülkemize kazandırılan bu tesis için tüm emeği geçenlere müteşekkirim.”

Genel Sekreter Karahasan ise şunları söyledi:

“ Cengiz Aygün Bey şeref verdi. Tesisimizin açılışına davet etmiştik, rahatsızlığı nedeniyle gelememişti. Bir kez daha geçmiş olsun diyoruz. Cengiz Aygün,Kastamonumuzun çok önemli bir değeridir. Birçok yatırımda hayırseverliği ile katkıda bulunmuş biridir. Ayrıca hem bir Kastamonulu hem de turizmci kimliği ile de tesis hakkında görüşleri bizler için çok önemli.Tesisimizi görmesini özellikle istedik. Yaptığı değerlendirmeleri de bizleri hem mutlu etti hem de gurur verdi.Bu tesis Kastamonu’nun, Ilgaz’ın tüm Türkiye’nin tesisidir.Ilgaz-2 Yurduntepe Mekanik Kayak Tesisleri daha da geliştirilerek hizmete devam ettirilecektir. İnanıyorum ki bir gün tüm ülkenin en önemli kış turizm tesislerinden biri olacaktır. Bütün çalışmalarımız ve hedefimiz bu amaca yönelik olarak devam edecektir. Halkımıza hayırlı olsun.”