Cem Sultan’dan kritik süreçte yaşlılara destek

60 yaş ve üzeri tüm ihtiyaç sahiplerinin akşam yemekleri evlerine ücretsiz gönderilecek

Cem Sultan Bedesteni İşletme Sahibi Barış Kılınçkıran, bugün itibariyle Koronavirüs salgını nedeniyle birinci derecede risk grubunda bulunan ve evlerinden çıkamayan 60 yaş ve üzeri ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımızın akşam yemeklerini ücretsiz olarak evlerine ulaştıracaklarını açıkladı. Bu konuda Kastamonu Belediye Başkanlığı ile ortak bir çalışma yürüteceklerini ifade eden Kılınçkıran, yemeklerin belirlenen adreslere taşıma işlemini üstlenen Belediye Başkanı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu’na da şahsı ve tüm çalışanları adına teşekkür etti.

Restoran olarak hizmet veren Tarihi Cem Sultan Bedesteni, bugünden itibaren salgın çerçevesinde birinci derecede risk grubunda bulunan ve evlerinden dışarıya çıkamayan 60 yaş ve üstü tüm ihtiyaç sahibi vatandaşların akşam yemeklerini evlerine ücretsiz olarak gönderme kararı aldı.

Konuyla ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Cem Sultan Bedesteni işletme sahibi Barış Kılınçkıran, ‘Tarihi Cem Sultan Bedesteni olarak, Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan kriz ortamını fırsata çevirmek yerine sosyal sorumluluk projesi kapsamı ve imkanlarımız çerçevesinde vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunabilme gayreti içerisinde olduğumuzun bilinmesini isteriz. Bu bilinçle işletme olarak aldığımız karar gereği, Koronavirüs salgını kapsamında birinci derecede risk grubunda bulunan ve evlerinden çıkamayan 60 yaş ve üzeri ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımızın 23 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren akşam yemeklerini adreslerine teslim etmek suretiyle ücretsiz olarak karşılama kararı aldık. Bu konuda Kastamonu Belediye Başkanlığı ile ortak bir çalışma yürüteceğiz. İhtiyaç sahibi ailelerimizin sayı ve adresleri, Kastamonu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından belirlenip tarafımıza ulaştırılacaktır. Yemeklerin belirlenen adreslere taşınma işlemi ise yine belediyemiz personeli tarafından yapılacak olup, bu anlamda bizlere yardımcı olmak isteyen gönüllü vatandaşlarımızın da yardım ve destek taleplerine açığız. Tüm halkımızın hükümetimiz tarafından alınan tedbir ve kararlara harfiyen uymalarını rica eder, sağlıklı günler dileriz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun’ şeklinde konuştu.

Kılınçkıran ayrıca ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi ve yemeklerin belirlenen adreslere taşınma işlemini üstlenen Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu’na da şahsı ve çalışanları adına teşekkür etti.