Cengiz Aygün: “Bu takım ayakta kalsın”

  • “Küre Eti Bakır’ın 1 milyon dolar vermesi çok mu zor? 1 milyon dolar tüm problemi çözer. Kastamonu’dan kazanıyor… TEB Bankası sahibi hemşehrimiz Hasan Çolakoğlu’na da sesleniyorum. ‘Hentbola sponsor oldun. Şimdi kızdın yapmıyorsun. Bir seferlik Kastamonuspor’a da sponsor ol… Yaptıklarım meydanda, yapacaklarım da listemde. Allah rızası için birileri bir şey yapsın”

 

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün de Erkan Özcan’ın açıklamaları sonrasında TV366 yayınına telefonla bağlanarak değerlendirmelerde bulundu.

Cengiz Aygün’ün açıklamaları şu şekilde:

“Erkan Özcan yine bu takımı ortada bırakmamak adına bir şeyler yapalım diye geldi, konuştuk. Kim gelirse gelsin takıma yeter ki sahip çıkılsın, yoksa bu takım gidecek, bunun vebali de ilimizin olacak diye her zaman dedim.Ben pes ettim. Ben olduğum müddetçe bu takıma kimse beş kuruş para vermeyecek, bu kesin ama bu benim malım değil. Kastamonu benim sevdam. Türkiye’de 20 milyonun üzerinde parayı hibe eden birisi varsa gösterin. Ben paranın hepsini memleketim için sildim. Yeter ki takım ayakta kalsın.”

“ENES’İN SEÇİLMESİ HATAYDI”

“Enes’in oraya başkan seçilmesi büyük hataydı. Çünkü Enes oraya geldikten sonra herkes iyice rahatladı. Erkan döneminde de herkes rahattı çünkü abisi Cengiz arkasında. İnsanlar bir şey vermedi, sözlerini yerine getirmedi. Bu tek başına kişinin işi değil bu Kastamonu’nun meselesi. Bunu böyle görürsek bu takım kurtulur. Ben çok emek verdim. Bu tek belediyenin, tek valinin; hiç kimsenin tek başına işi değil. Kastamonuspor herkesin problemi. Maalesef bu problemi çözemedik. Maalesef koca ilden 85 bin lira toplandı.”

“KAMPANYA TUTMUYOR”

“Bizim memleketimizde kampanya tutmuyor. Baştan yanlış var. Biz 2’nci Lig’e takım çıkartmışız ama sürekli borçlar bırakarak gitmişiz. Bugün 3-4 yıl öncesinin borçlarını konuşuyoruz. Bizim dönemimizde borç yok. Biz hibe ettik, herkes hibe etmek zorunda değil tabi ki. Ama birçok hemşerimiz de küstürülmüş. Hala insanlar evini arabasını satıp SSK, vergi borcu ödüyor.Takım 1’inci Lig’e çıkmış olsaydık, maliyetler daha fazla olacaktı. Belki daha fazla borç olacaktı. Bugün Erkan iyi niyetle bir yola çıkmış. Ben de kendisine abi olarak her zaman olduğu gibi yine yanında olacağımı söyledim. Bu ne Erkan’ın ne Cengiz’in tek başına konusu değil.”

“SORUMLULUĞU ASLA ALMAM”

“Küre Eti Bakır’ın 1 milyon dolar vermesi çok mu zor? 1 milyon dolar tüm problemi çözer. Ben Mehmet Cengiz’in, Eti Bakır’ın bir milyonda biriyim. Ben 20 milyonu vermişim Kastamonu için. O da parayı buradan kazanıyor. Kimse mecbur değil ama bunu isteyemiyoruz. Daha önce Tahsin Babaş istiyordu. Belki o günlerin faturasını bugün ödüyoruz. Ben bundan sonra destek olurum ama sorumluluğu asla almam. Sorumluluğumu sonuna kadar yapmışım ben. Ben 2 buçuk yılda sadece kulübün yaşamasını sağlamadım gelen borçları da ödemeye çalıştım.”

ÇOLAKOĞLU’NA ÇAĞRI

“TEB Bankası sahibi hemşehrimiz Hasan Çolakoğlu’na sesleniyorum. ‘Hentbola sponsor oldun. Şimdi kızdın yapmıyorsun. Bir seferlik Kastamonuspor’a 4 milyonluk sponsor ol’.  Sayın Çolakoğlu, sevgili büyüğüm belki sesime kulak verir. Ben görevimi ifa ettim. Bundan sonrası ilin işi. Sosyal medyada yazmak boş iş; icraat, icraat, icraat. Yaptıklarım meydanda, yapacaklarım da listemde. Allah rızası için birileri bir şey yapsın.”