Cengiz Aygün: “Kimse Kastamonu’nun gücünü sınamasın”

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, uzatma dakikalarında gelen golle 2 puan kaybeden temsilcimizin 1922 Konya maçını yöneten hakeme ateş püskürdü ve “Kimse Kastamonu’nun gücünü sınamasın” dedi.

Cengiz Aygün’ün açıklamaları şöyle:

“GMG Kastamonusporumuz bu sezon bir varoluş mücadelesi vermektedir. Sezon başından itibaren ligi dikkatle takip eden değerli hemşerilerim ve futbol kamuoyu bilir ki; takımımız bu mücadelesini sürdürürken bir çok maçta bariz hakem hatalarına maruz kalmıştır. Bugün oynadığımız 1922 Konyaspor maçında da maalesef benzer hakem hatalarını sahada gördük. Bizler sadece sahada oynanan futbolu konuşmak isterken, her hafta hakem hatalarını konuşmaktan yorulduk. Bugünkü müsabaka hakeminin acemi kararları, maçı gereğinden çok fazla uzatması ve uzatma dakikalarının bitmesine rağmen maçı sonlandırmaması sadece art niyetle açıklanabilir diye düşünüyorum. Baktığımız zaman 6 dakikalık uzatmada, rakip takım 90+8’de gol atıyor.

Maçın ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Nihat Özdemir’le görüşerek bir kez daha tepkilerimizi ilettik. Gereğini yapacaklarına inanıyoruz.

Gerek Şahsım, gerek Başkanımız, gerekse de Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımız, bu zamana kadar her koşulda takımımızın hakkını savunmak için mücadele etmiştir. Bundan sonra ki süreçte de Kastamonuspor için mücadelemiz devam edecektir.

Ayrıca düşme hattındaki diğer takımların maçlarını da yakinen takip etmekteyiz. Zira kulağımıza türlü şaibeler gelmektedir. Kastamonuspor camiası hiçbir zaman hakkı olmayan bir şey istemez, her türlü şaibeden uzak durmuştur ve durmaya devam edecektir.

Son olarak özellikle belirtmek isterim ki; Valimiz, Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz ve Siyasi Partilerimizin İl Başkanları Kastamonuspor mevzubahis olduğunda tek yürektir. Bununla birlikte başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında bulunan milyonlarca Kastamonulu hemşehrimizde olayları yakinen takip etmektedir. Kimse Kastamonu’nun gücünü sınamasın.

Sevgi ve Saygılarımla…”