Ceza kapıda

Kastamonuspor 1966’nın Çatalcaspor ile oynadığı maçta, kırmızı siyahlı tribünlerde yakılan meşaleler cezayı da peşinden getirecek.

Ziya Altınoğlu Stadı’nın misafir tribinü bölümünü dolduran Kastamonuspor 1966 taraftarının, yasak olmasına rağmen maç esnasında meşale yakıp sahaya atması kırmızı siyahlı kulübü Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) ile yeniden karşı karşıya getirecek.

Gazi Stadı’nda Akhisar Belediyespor ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçında kırmızı siyahlı taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin kupa kategorisinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada üçüncü kez tekrarlanması nedeniyle KSK 1966’yı 10 bin TL para cezası ile cezalandıran PFDK’nın Çatalca deplasmanı içinde kulübe ağır bir fatura göndermesi bekleniyor.

Tribünlerde bu tür eylemlerin tekrarlanması halinde kulüplere çok ciddi yaptırımlar uygulayan PFDK’nın Kastamonuspor 1966’yı mutlaka para cezası ile cezalandırması beklenirken, örnekleri dikkate alındığında ise seyircisiz oynama cezası vermesi de bekleniyor.

PFDK’nın Çatalcaspor karşılaşmasının ilk yarısında çizgi ihlali yaptığı gerekçesiyle hakem tarafından tribüne gönderilen teknik direktör Ahmet Duman’a da en az 1 maç men cezası ile cezalandırması tahmin ediliyor.