CHP Milletvekili Baltacı: “Tribünde ve meydanlarda KSK’nın destekçisiyiz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 2 ve 3. Lig için aldığı Play-Off kararını değerlendirdi.

GMG Kastamonuspor’a Play-Off mücadelelerinde başarılar dileyen Milletvekili Baltacı, “20-28 Temmuz tarihleri arasında Antalya’da oynanacak olan Play-Off karşılaşmalarında Gün Medya GrupKastamonuspor’un başarılı olacağına ve bir üst lige yükseleceğine olan inancım tamdır. Dün olduğu gibi bugün ve yarında takımımızın yanında yer alacağımızın,gerek Meclis’te, gerek tribünde, gerekse meydanlarda her zaman şehrimizin bu önemli markasını destekleyeceğimizin bilinmesini isterim” dedi.

‘En iyi 2’nci’ gibi formüllerin gündeme geldiği günlerde TBMM’de yaptığı konuşmayı hatırlatan Hasan Baltacı, “Kastamonuspor’umuzun hak aradığı günlerde Meclis kürsüsünden ‘Eğer ki; liglerinde ve gruplarında ilk sırada yer alan takımların bir üst lige terfi hakları muhafaza edilecekse, lig ve gruplarında 2’nci, 3’üncü, 4’üncü ve 5’nci olan kulüplerinde Play-Off oynama hakkı mutlaka korunmalıdır. Kastamonu olarak aksi bir kararı kabul etmeyeceğimizin, Gün Medya Grup Kastamonuspor’un hakkının gasp edilmesine göz yummayacağımızın bilinmesini istiyorum’ diyerek Play-Off oynanması yönünde duruş sergilemiştim. Çünkü başta şehrimizin takımı olan Gün Medya Grup Kastamonuspor olmak üzere, takımların 1 yıl boyunca verdiği emeklerin zayi olmaması gerekiyordu. Bugün gelinen noktada TFF’nin yanlıştan döndüğünü ve Play-Off kararı aldığını görüyoruz. Play-Off’un Kastamonu’ya ve Gün Medya Grup Kastamonuspor’a hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.