CHP’de Böbüroğlu adaylığını açıkladı

Seçim takviminin işlemeye başladığı CHP’de Merkez İlçe Başkanlığı için adaylığını açıklayan ilk isim Aydın Böbüroğlu oldu. Genç bir ekiple yola çıktıklarını veben değil biz merkezli bir çalışma anlayışı içerisinde olacaklarını belirtirtenBöbüroğlu, “Kastamonu’da CHP’ye oy vermemiş seçmenlere gidip dokunacak, özellikle köylerimizde partimizi ve kendimizi tarif edeceğiz. Her görüşe saygı göstererek ortak akılla hareket etmeyi önceleyeceğiz. Farklılıklarımızı zenginlik görüp, ortak değerlerimizi yücelteceğiz” dedi.

İlçe kongreleri sürecine girilen ve delege seçimlerinin başlamak üzere olduğu CHP’de seçim hareketliliği de başladı.

Merkez İlçe kongresine“mavi grup” olarak seçimlere katılma kararı alan Aydın Böbüroğlu ve ekibi dün İl Başkanlığı binasında düzenledikleri basın toplantısıyla adaylıklarını açıkladı.

Genç bir ekiple yola çıktıklarını ifade eden Aydın Böbüroğlu, açıklamasında şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığına ekibimiz ile birlikte aday olduğumuzu açıklamak için toplandık. Cumhuriyet Halk Partisi bir siyasi partinin çok daha ötesinde anlama ve öneme sahiptir.Cumhuriyet Halk Partisi, Kurtuluş mücadelesinin, ulusal kongrelerin, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin, Kuva-yı Milliye ruhunun, bilincinin, mücadele ve örgütlülüğün direnci ve gelecek hayali üzerine inşa edilmiştir.Cumhuriyet Halk Partisi gücünü; Kuvayı Milliye’den, İstiklal Yolu’ndan, Kurtuluş Savaşımızdan, meşruiyetini; Amasya, Erzurum ve Sivas kongrelerinden, özgüvenini; Cumhuriyet’in iktisadi ve kurumsal reformlarından, umudunu Adalet Yürüyüşü’nde sel olup akan milyonlardan alan bir partidir.

“CHP’Yİ HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ”

Bilindiği üzere 24 Haziran genel seçimlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Milletvekilimiz Hasan Baltacı’yı ittifak bileşenlerimizin de desteğiyle göndererek yakaladığımız ivme hepimizi mutlu etmiş, Kastamonu’nun geleceğine daha umutla bakmamızı sağlamıştır.Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara yürüyüş yolunda şimdi mahalle delegeleri seçimleri, ilçe ve il kongre süreci başlamıştır.Bu süreçte hiçbir siyasi partinin yapmadığı ve yapamadığı bir parti içi seçim süreciyle yönetimde söz sahibi olacak tüm kadroları belirleyeceğiz.Öncelikle Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kastamonu’da hak ettiği yere gelmesi için verilen çabaya, gösterilen gayrete, yeni yönetim anlayışına katkı sunmak, omuz vermek için yola çıktığımızın bilinmesini istiyoruz.

“BİRLİK OLMAK BİZİ İKTİDARA TAŞIYACAKTIR”

Bu süreçte delege seçilecek arkadaşlarım ile beraber, partimizi Kastamonu’da iktidara taşımak tek hedefimiz olacak.Üyelerimizin ve örgütümüzün karşısına genç, dinamik aynı zamanda tecrübeli her an sahada olan bir ekiple çıkıyoruz.Bizler partimizde sevgiyi, dayanışmayı ve paylaşmayı hep ilk sırada tutacağız. Birlik olmanın bizi iktidara taşıyacak ana dayanaklardan biri olduğunu biliyoruz. Oluşturacağımız dinamik, birleştirici, siyasetin merkezinde yer alan bir yönetim kurulu ile partimizin başarısı için var gücümüzle çalışacağız.

“BEN DEĞİL BİZ MERKEZLİ ÇALIŞACAĞIZ”

Kardeşçe, kol kola omuz omuza mücadele edeceğiz.Demokrasi çıtasını yükseltmek için güç harcayacağız.Partimizi yerel ve genel bazda iktidara taşıyabilmek için ihtiyacımız olan aktif, dinamik, katılımcı ve bütünleştirici siyaseti inşa etmek için emekvereceğiz. Bir elimiz esnafımızda,bir elimiz işçimizde,bir elimiz emeklimizde,bir elimiz köylümüzde olacak.Dönemsel değil, sürekliliği esas alan planlı ve verimli bir siyaset çalışması yürüteceğiz. Ben değil biz merkezli çalışacağız.Örgütüne hesap veren ve hesap sorulan bir ilçe başkanı ve yönetimi olacağız.Parti örgütümüzle meslek ve sivil toplum örgütleriyle, sendikalarla, yaygın ve yerel basınla sağlıklı ilişkiler kuracağız.Bugüne kadar yapılan çalışmaları daha iyi bir noktaya nasıl getirebileceğimizi, örgüt toplantılarımızda tartışıp çözüm üretmeye çalışacağız. Kastamonu’da Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermemiş seçmenlere gidip dokunacak, özellikle köylerimizde Cumhuriyet Halk Partisi’ni, kendimizi tarif edeceğiz. Sonuç almaya odaklı bir siyaseti kalıcı hale getirmek için ter dökeceğiz. Çatışma kültüründen uzak, her görüşe saygı göstererek ortak akılla hareket etmeyi önceleyeceğiz. Farklılıklarımızı zenginlik görüp, ortak değerlerimizi yücelteceğiz.

“GELECEĞİMİZİN KAYBOLMASINA GÖZ YUMMAYACAĞIZ”

Ekonomik kriz, yoksulluk, yolsuzluk,gerici eğitim, yetersiz ve ücretli sağlık hizmeti ile her alanda hüküm süren adaletsizlik sarmalında bu ülkenin savrulmasına, geleceğimizin kaybolmasına asla göz yummayacak, seyirci kalmayacağız.Tek adam rejimine karşı mücadeleyi en ileri hattan ilmek ilmek öreceğiz. Kurtuluş Savaşımızın kahramanı, cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emaneti olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını daha yukarı çekmek için mesai harcayacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti olan Cumhuriyet Halk Partisi en kıymetli emanetimiz, kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti sonsuza denk koruyacağımız mirasımız, onun ilkeleri ise daima pusulamız olacak.CHP’nin genel iktidarı için yan yana duracak, kola kola gireceğiz.Türkiye’nin aydınlık geleceği için hep beraber çalışacağız.

“MAVİ LİSTEYİ TEMSİL EDİYORUZ”

Bizlerin cesareti, bizlerin umudu var.Tüm Cumhuriyet Halk Partilileri bu umudu birlikte büyütmeye davet ediyoruz.Rengimiz aydınlığın ve güvenin rengi olan mavidir.16 Kasım ila 20 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek delege seçimlerinde partimizdeki olumlu değişimin devamını isteyen tüm üyelerimizden “Mavi Liste”ye, bizlere destek vermelerini bekliyoruz.Bizler bir olursak varız, bir olursak başarırız.Bugüne kadar ilçemizde ve örgütümüzde partimize emek vermiş tüm başkanlarımıza, tüm yöneticilerimize, üyelerimize şükranlarımı sunuyor, diğeradaylara başarılar diliyorum.Seçim sonucu ne olursa olsun kazanan CHP olsun, kazanan Kastamonu olsun, kazanan Türkiye olsun diyor, Kastamonu kamuoyuna saygılarımızı sunuyoruz.”