Cideli aslanımızı şehit verdik

Kuzey Irak’tan acı haber…

  

Kuzey Irak’ta yürütülen Pençe Kilit Operasyonu’ndan gelen acı haberin ateşi ilimize ve İstanbul’a düştü. Cideli Uzman Çavuş Sercan Baş, açılan taciz ateşi sonucu şehit oldu. Baltacı köyü nüfusuna kayıtlı şehidimiz, bugün İstanbul’da toprağa verilecek.

Milli Savunma Bakanlığı’nın yayımladığı taziye mesajında, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

 

 

Kuzey Irak’ta devam eden Pençe Kilit operasyonunda, bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu Cide Baltacı köyü nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Sercan Baş şehit düştü.

Şehidimizin acı haberi İstanbul Kağıthane’de yaşayan ailesine verildi. 1996 doğumlu olan Sercan Baş’ın Baltacı Köyü’nde yaşayan babaannesinin evine de Türk bayrağı asıldı.

Şehit Piyade Uzman Çavuş’u bir ay önce gördüğünü ve giderken helallik istediğini dile getiren şehidin aile dostu Mustafa Gürsoy, “Başımız sağ olsun. Ne diyebiliriz ki, üzgünüz. Ben en yakın aile dostlarıyım. Hain bir saldırı sonucu şehit olmuş. Çok iyi ve sevecen, cana yakın biriydi. Allah rahmet eylesin. En son bir ay olmuştu onu göreli. Çay içmiştik beraber. Helalleşip gitmişti” dedi.

Şehit Sercan Baş’ın cenazesi bugün İstanbul Ataköy 5.Kısım Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrasında Edirnekapı Şehitliği’nde toprağa verilecek.

Sercan Baş’ın şehadetiyle ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

”Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde bir üs bölgemize 21 Haziran 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda kahraman silah arkadaşımız P. Uzm. Çvş. Sercan Baş şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”