Cumhurbaşkanı’ndan ÖDÜL ve TEBRİK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belediye Başkanları İstişare Toplantısı’nda Tahsin Babaş’a ödülünü verirken “Kastamonu’yu yakından takip ediyorum. Her alanda önemli projeler üretiyorsunuz. AK belediyecilik anlayışı bu. Yaptığınız çalışmalardan ötürü tebrik ediyorum” dedi.

AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın yaptığı değerlendirmeler sonucunda Kastamonu Çocuk Trafik Eğitim Parkuru projesi “İl Belediyelerinin Sosyal Sorumluluk Projeleri” kategorisinde birinci olan Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, ödülünü dün Ankara’da düzenlenen toplantıda AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belediye Başkanları İstişare Toplantısı’nda Tahsin Babaş’a ödülünü verirken “Kastamonu’yu yakından takip ediyorum. Her alanda önemli projeler üretiyorsunuz. AK Belediyecilik anlayışı bu. Yaptığınız çalışmalardan ötürü tebrik ediyorum” dedi.

Babaş, ödül töreni sonrasında, “Sayın Cumhurbaşkanımızın iyi dilekleri ve ilimize olan ilgisi bizleri hem onurlandırdı hem de gururlandırdı. Ülkemizin 2023 hedefleri ve Büyük Türkiye’nin güçlü ili Kastamonu hedefimiz doğrultusunda var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Cenab-ı Hak ömür, asil hemşehrilerimiz de destek verdiği sürece gelecek nesiller için laf değil hizmet üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Ödüle layık görüldükleri Çocuk Trafik Eğitim Parkuru’nun gelecek nesiller için çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Babaş, bu konuda da şunları söyledi:
“Trafiğe hayat katacağına inandığımız bu projemizle aynı zamanda toplumsal bilinçlendirmeyi de ailenin en değerli ferdiyle yapıyoruz. Bugün 5 bin öğrencimize eğitim vermiş olmaktan ve trafik kurallarını öğreterek daha bilinçli bir neslin yetişmesine katkı sağlamaktan ötürü mutluyuz.
Kuzeykent Mahallemizde Harikalar Diyarı ile entegreli olarak kurulan ve çocuklarımızın eğlenirken öğrenmesi amaçlanan Çocuk Trafik Eğitim Parkuru yaklaşık 7 bin metrekare alan üzerine kurulmuş bölgenin alanındaki en iyi Çocuk Trafik Eğitim Parkuru olma özelliğini de taşımaktadır. Bu projemizin değerli büyüklerimizden de takdir alması AK Belediyecilik anlayışının gelecek nesillere verdiği önemi de birkez daha göstermektedir.”
Babaş ayrıca her projede kendisine büyük destek veren Kastamonu halkına da şükranlarını iletti.