Davut Kaya’dan “Kur’an ve Hayat” sunumu

İlim Hikmet Sofrası Cumartesi Sohbetleri 6’ncı döneminin 153. hafta konuğu Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut Kaya oldu.

Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çiftçi’nin açılış konuşmasının ardından “Kur’an ve Hayat” konulu sunumunu gerçekleştiren Kaya, “Kastamonu’ya sık sık geliyorum, bu da sekizinci gelişim oldu. Kastamonu’yu ve Kastamonu halkını seviyoruz. Misafirperverliklileri içinde çok teşekkür ediyorum. Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli’nin de bulunduğu bu manevi ortamda sunum ve konuşma yapmak beni ayrıca çok duygulandırıyor ve onurlandırıyor” dedi.

Kaya, “Kur’an-ı Kerim bütün insanlarda, bütün memleketlerde ve bütün devirlerde insan hayatının bütününe maddi ve manevi bir hidayet rehberidir. Kur’anımızı eline almayan okumayanlar da artık almalı ve okumalı… Ömür kısa, hayat kısa, bunun için Kur’anımızı tanımalı, hatim etmeli, okumalı, kitabımızın bize emrettiklerini de yerine getirmeliyiz. İşte dünyaya geldik ve gidiyoruz. Biz Allah’ımızın istediklerini yapabildik mi? Rabbimizin bizlere gönderdiği Kur’an-ı gereği gibi okuyup ondan istifade edebildik mi, bizler kendimizi sorgulamalıyız” dedi.

Şeyh Şaban-ı Veli Camii Külliyesi Bayraklı Konak’ta gerçekleştirilen programa eski Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Özcebeci, Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Hakkı Öğretici, Belediye Meclisi  Üyesi Ali Yaykan da katıldı.

Program sonunda İsmail Hakkı Özcebeci, İsmail Hakkı Öğretici, Ali Yaykan ve Mehmet Çiftçi tarafından Kaya’ya plaket, teşekkür belgesi ve hediye verildi; katılımcılara Vakıf tarafından ikramda bulunuldu.

Cengiz MUHZİROĞLU