“Kadınlar birlik olursa dünyayı ele alırlar”

AK Parti Kadın Kolları’nın yeni İl Başkanı Neslihan Kaya, düzenlediği tanışma toplantısında, Genel Başkanları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendilerine yüklediği sorumluluğu yerine getirme gayretiyle yollarına devam edeceklerini belirtti ve “Biz inanıyoruz ki, kadınlar birlik olursa dünyayı ele alırlar. 2023 hedeflerimize AK Kadınlarımızla birlikte emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini devralan Neslihan Kaya, tanışma toplantısında dün bir araya geldiği gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Şerife Bacı Öğretmenevi Salonu’ndaki toplantıda konuşmasına, “Devrekâni doğumluyum. Devrekâni İmam Hatip Lisesi mezunuyum. Halen İngilizce İşletme Lisans programında ikinci sınıf öğrencisiyim. Evli ve bir çocuk annesiyim diye başlayan Kaya, “2007 yılında İstanbul Üsküdar ilçe Teşkilatına üye olarak AK Kadınlara katıldım. 2017 yılına kadar 11 yıl süre ile Aziz Mahmut Hüdai Mahallesi, Selimiye Mahallesi, Çiçekçi mahallesi, Salacak Mahallesi ve Üsküdar ilçe Teşkilatında çeşitli kademelerde görev aldıktan sonra, Genel Merkezimizin teveccühü ile 2018 yılında Devrekâni İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevine seçildim. Kadın Kolları II Başkanımız Sayın Eda Sen’in rahatsızlıkları ve devam eden tedavileri sebebiyle istifa etmesinden dolayı boşalan göreve 28.01.2020 günü Genel Merkezimiz tarafından atandım ve 07.02.2020 tarihinde il Başkanlığımızda yapılan tören ile görevi devraldım” dedi.

Kaya konuşmasının devamında da şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan; 1994 yılında İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerinde kadınlarımız ile birlikte gece gündüz demeden kapı kapı dolaşarak, girmedik sokak çalmadık kapı bırakmamak aşkıyla gönülleri kazanmıştır. ‘Kadınlar Siyasetin Öznesidir’ diyen Sayın Cumhurbaşkanımız, 2003 yılında AK Parti Genel Merkezinde Selma Aliye Kavafı atayarak Kadın Kolları Başkanlığı hizmetini fiili olarak başlatmıştır. Bugün AK Parti teşkilatlarından yetişmiş AK Kadınlarımız Mecliste de yer almaktadır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yine bir konuşmasında; ‘Adalet ve Kalkınma Partisi’ni yani aşkımı, sevdamı, tutkumu, kavgamı; önce Allah’a sonra sizlere emanet ediyorum’ diyerek biz kadınların üzerine büyük bir sorumluluk yükledi. Bizler bu bilinç ve sorumlulukla dünyanın en büyük kadın siyasi hareketinin gönül erleri olarak, gittiğimiz her yerde kadınlarımızın gönül rızasını alarak, gönülden gönle köprüler kurarak, gönülleri fethetmek sevdasıyla yolumuza devam edeceğiz. Türkiye kadınları tarih boyunca istiklal mücadelelerinde daima ön safta yer almışlardır. Kimi zaman devletin kuruluşunda, kimi zaman vatanın kurtuluşunda görev alan kahraman Şerife Bacılarımız biz kadınlara rehber olacak bir miras bırakmışlardır. İşte o mirasın eseri olan bu millet 15 Temmuz gecesinde ayağa kalkmıştır. Kadını ile erkeği ile kendilerini siper etmişlerdir. Ecdadımızdan aldığımız ilhamla bizde sesimizin yettiği en yüksek tonla diyoruz ki,‘Başaramayacaksınız, birliğimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyecek, ezanlarımızı dindiremeyeceksiniz, devletimizi yıkamayacaksınız.

Biz inanıyoruz ki, kadınlar birlik olursa dünyayı ele alırlar. 2023 hedeflerimize AK Kadınlarımızla birlikte emin adımlarla ilerliyoruz. Unutmayalım ki, taşları eriten suyun çokluğu değil sürekliliğidir. Bu nedenle benden önceki emeği geçen, başta kurucu başkanlarımız olmak üzere tüm Kadın Kolları başkanlarımıza ve birlikte emek veren tüm daya arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Yeni Türkiye, Yeni Güç; “Kadın 2023” hedefinde, ‘Durmak yok, yola devam’ diyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.”