Değişim hamlesi sandıktan döndü

• OSB Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulu’nun tamamen sanayicilerden oluşması yönündeki talep, 10’a karşı 12 oyla reddedildi.
• OSB Müteşebbis Heyeti İl Özel İdaresi’nden 4, KATSO’dan 3 ve OSB’den 8 üyeden oluşmaya devam edecek.
• Müteşebbis heyette yer alacak 8 sanayici için yapılan seçimde de iki liste yarıştı.

Kastamonu Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün (OSB) 2. Olağan Genel Kurulu, yönetim ve müteşebbis heyette değişim hamlesine sahne oldu.
OSB’de faaliyet gösteren bir grup sanayicinin, müteşebbis heyet ile yönetim kurulunun tamamen sanayicilerden oluşması yönündeki talebi oy çokluğu ile reddedildi ve İl Özel İdaresi ile Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası’nın (KATSO) hem müteşebbis heyette hem de yönetim kurulunda yer aldığı mevcut sisteme devam kararı alındı.
Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen genel kurul toplantısında divan başkanlığına Sedat İşeri getirildi.
Bakanlık temsilcilerinin de katılımıyla gerçekleşen genel kurulda OSB’nin mevcut teşkilat yapısının devam edip etmemesi görüşülerek karara bağlandı.
OSB’de faaliyet gösteren sanayicilerin görüşleri dinlendikten sonra kapalı zarf usulüne göre yapılan seçimde OSB’de üretim yapan fabrikaların sahipleri sandık başına gitti.
Seçim sonrasında 12 üye mevcut teşkilat yapısının devam etmesi yönünde “evet” oyu kullanırken 10 üye ise mevcut teşkilat yapısının değiştirilmesi, müteşebbis heyetinin görevine son verilmesi için “hayır” oyu kullandı.
Bu sonuçla OSB müteşebbis heyetinde İl Özel İdaresi’nden 4, KATSO’dan 3 ve Kastamonu OSB’den 8 ismin yer alması yeniden kararlaştırılmış oldu.
Genel kurulda daha sonra müteşebbis heyette görev alacak 8 üyenin seçimi gerçekleştirildi.
OSB’de parseli bulunan bütün üyelerin oy kullandığı seçim kapalı zarf usulüne göre yapıldı ve iki listenin yarışına sahne oldu. Toplam 34 üyenin oy kullandığı seçimi 23 oyla Ayhan Vural, Erdal Gülçan, Hasan Aydoğan, Talip Köse, Özgür Tamer, İbrahim Umur, Selahattin İşeri ve Mert Kırmızı’nın yer aldığı beyaz liste kazandı.
Enüs Koç, Ahmet Katar, Harun Özdemir, Atıf Yılmaz, Özgür Tamer, Hakkı Dinç, Mehmet Pehlivan ve Ali Sakallıoğlu’nun yer aldığı yeşil liste ise 11 oy alabildi.
Vali Vekili Yaşar Karadeniz’in başkanlığını yürüteceği 5 isimden oluşacak yönetim kurulunda başkanvekilliği görevini KATSO Başkanı Selçuk Arslan yapacak. Yönetimdeki diğer üç koltuğa hangi isimlerin oturacağını ise müteşebbis heyete seçilen 8 üye kendi arasında yapacağı oylamayla belirleyecek.

KATSO BAŞKANI

SELÇUK ARSLAN’IN

AÇIKLAMASI

“İSABETLİ KARAR”